Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2019, 00:00

Práca na štyri roky: Tatravagónka získala megazákazku od Poliakov

Najväčší európsky výrobca nákladných vagónov Tatravagónka dodá poľskému dopravcovi PKP Cargo tisícku nových vozňov.

Práca na štyri roky: Tatravagónka získala megazákazku od Poliakov

Popradská vagónka z portfólia rýdzo slovenského investičného zoskupenia Optifin Invest a logistickej skupiny Budamar si pripísala jeden z kľúčových úspechov v takmer storočnej histórii firmy. Najväčší európsky výrobca nákladných vagónov totiž triumfoval v tendri nákladnej divízie poľských štátnych dráh Polskie Koleje Państwowe. Vďaka kontraktu za približne 86 miliónov eur dodajú v najbližších štyroch rokoch popradskí vagonári Poliakom dokopy 936 nákladných vagónov.


„Za vedenie spoločnosti Tatravagónka môžem potvrdiť, že kontrakt s poľskou spoločnosťou PKP Cargo bol podpísaný začiatkom tohto roka. Pôjde o dodávku železničných vagónov určených na intermodálnu prepravu – teda na prevážanie rôznych typov kontajnerov,“ povedal pre HN predseda Predstavenstva Tatravagónky a jej spolumajiteľ Alexej Beljajev s tým, že vozne pre poľského štátneho prepravcu firma vyvinula vo vlastnom oddelení vývoja a konštrukcie.


V tendri PKP Cargo na nákup takmer tisícky nových vozňov Slováci porazili železničnú skupinu Greenbrier Europe, ktorá vznikla spojením americkej Greenbrier a rumunskej Astra Rail Arad. Skupina vlastní v Európe celkovo sedem fabrík na výro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.