Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 00:00

Naši zákazníci sú veľké architektonické štúdiá a mestá

Nové veci ukazujeme cez staré médium – smartfón alebo tablet, hovorí v rozhovore pre HN Martin Rapoš, spoluzakladateľ a jeden z manažérov technologickej firmy Cviker Holding.

Naši zákazníci sú veľké architektonické štúdiá a mestá
Zdroj: HN/Marek Nemec

Aplikácia Cviker sa dynamicky rozvíja. Čo máte nové?

Podarilo sa nám viacero vecí. Možno tá najdôležitejšia v klientskej oblasti je získanie ceny na prestížnej výstave v Chicagu, kde sme v júni pre nášho zákazníka vyhrali cenu za inováciu na 50. ročníku NeoCON, najväčšom stavebnom veľtrhom v Spojených štátoch s veľkou tradíciou. Pre nášho klienta FreeAxez, prémiového výrobcu podláh pre technické firmy, sme implementovali rozšírenú realitu, ktorá dokáže ušetriť veľa času a nákladov na validáciu inštalácie podláh a elektrickej infraštruktúry, úspora sa pohybuje na úrovni 30 až 40 percent.

Môžete ju predstaviť?

Spoločnosť Free Axez inštaluje zdvojené podlahy a pomocou našej aplikácie dokáže vidieť, čo je pod podlahou – teda aké inštalácie tam ležia. Tým pádom inštalatér, a to aj v prípade prerábania, použije našu aplikáciu a ušetrí čas. Taktiež sa ušetrí na kontrole a zapracovaní zmien, pretože zmenená inštalácia sa z rozšírenej reality automaticky updatuje v 3D modeloch na centrálnom serveri.

Ako to v praxi funguje?

V podstate všetko vykoná samotný inštalatér. Používa mobil alebo tablet s predpripraveným žela

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.