Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 00:00

Cviker zaujal amerických developerov

Vyrobené u nás a úspešné za hranicami. HN sa pozreli na slovenské produkty, ktoré uspeli v cudzine.

Cviker zaujal amerických developerov
Zdroj: CvikerAR.com

Svetovo uznávaná aplikácia Cviker je jedinečná v tom, že v reálnom čase vizualizuje rôzne stavby na miestach, kde sa ešte len plánuje ich výstavba. Stačí k tomu kamera smartfónu alebo tabletu a pred očami vyrastajú v skutočnej veľkosti živé 3D modely domov, mostov či celých ulíc. „Cviker využíva technológiu rozšírenej reality, pomocou ktorej vidíme veci, ktoré tam reálne nie sú. Človek sa vie cez budovy prejsť, vie ísť okolo nich, môže vidieť, aké výhľady bude poskytovať, alebo či naopak, bude susedom zacláňať a podobne,“ vysvetľuje prínosy platformy Martin Rapoš, jeden z konateľov a spolumajiteľov spoločnosti Cviker Holding.

Do nápadu, ktorý vznikol pred dvomi rokmi počas IT konferencie Metro ON line v Poprade, sa pôvodne pustila dvojica Martin Rapoš z Bratislavy a Ján Hrončák z Gánoviec pri Poprade. Unikátny projekt vyrástol v popradskom podnikateľskom inkubátore (f)I

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.