Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 00:00

Cviker zaujal amerických developerov

Vyrobené u nás a úspešné za hranicami. HN sa pozreli na slovenské produkty, ktoré uspeli v cudzine.

Cviker zaujal amerických developerov
Zdroj: CvikerAR.com

Svetovo uznávaná aplikácia Cviker je jedinečná v tom, že v reálnom čase vizualizuje rôzne stavby na miestach, kde sa ešte len plánuje ich výstavba. Stačí k tomu kamera smartfónu alebo tabletu a pred očami vyrastajú v skutočnej veľkosti živé 3D modely domov, mostov či celých ulíc. „Cviker využíva technológiu rozšírenej reality, pomocou ktorej vidíme veci, ktoré tam reálne nie sú. Človek sa vie cez budovy prejsť, vie ísť okolo nich, môže vidieť, aké výhľady bude poskytovať, alebo či naopak, bude susedom zacláňať a podobne,“ vysvetľuje prínosy platformy Martin Rapoš, jeden z konateľov a spolumajiteľov spoločnosti Cviker Holding.

Do nápadu, ktorý vznikol pred dvomi rokmi počas IT konferencie Metro ON line v Poprade, sa pôvodne pustila dvojica Martin Rapoš z Bratislavy a Ján Hrončák z Gánoviec pri Poprade. Unikátny projekt vyrástol v popradskom podnikateľskom inkubátore (f)ITcubator. Aplikáciu s názvom Cviker totiž vyvíjali na pôde tamojšieho startupového centra aj s podporou združenia Slovak Smart City Cluster a mesta Poprad.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.