StoryEditor

Kontroverzného veľkovinára Duča opäť odsúdili. V čom spočíva jeho tokajské "dobrodružstvo"?

10.12.2019, 23:00
Kontroverzného podnikateľa Štefana Duča z Trebišova súdy opäť poslali za mreže. Jeho portfólio pritom tvorí viacero vinárstviev.

Vinára Štefana Duča Špecializovaný trestný súd už raz odsúdil za podvody s eurodotáciami na 11 rokov väzenia, vrátenie necelých 900-tisíc eur z prijatých eurofondov a pokutu vo výške stotisíc eur.

Najvyšší súd však predvlani verdikt v celom rozsahu zrušil a súdom prikázal celú kauzu opätovne prerokovať.

V prípade, v ktorom figurujú jeho bývalé firmy Tokajská spoločnosť Viničky a Vinárstvo Viničky, padol v pondelok nový verdikt.

Duča súd poslal za mreže na 10 rokov a okrem väzenia ho potrestal ešte pokutou stotisíc eur „z pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a z obzvlášť závažného zločinu subvenčného podvodu“.

Trebišovský podnikateľ sa však znovu odvolal a rozsudok preto nie je právoplatný. Kauza sa opäť vráti na Najvyšší súd.

HN sa pozreli na tokajské dobrodružstvo rodiny Dučovcov s viacerými vinárstvami štedro podporovanými peniazmi z európskych fondov.

Tokajská spoločnosť Viničky a Vinohradnícka spoločnosť Viničky

Tokajská spoločnosť Viničky pomocou eurodotácie 2,5 milióna eur vybudovala závod na spracovanie viniča, ktorého súčasťou je pivničné hospodárstvo s troma degustačnými miestnosťami, vínnym archívom a nedokončeným penziónom. Spoločnosť získala desiatky hektárov vinohradov. ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 12:48