Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2020, 00:00

Pivovaru Lobkowicz u nás hrozí konkurz

Za insolvenčným konaním na pivovarnícku firmu Číňanov vidno ľudí blízkych Istrokapitálu.

Pivovaru Lobkowicz u nás hrozí konkurz
Zdroj: PIVOVARY LOBKOWICZ

Skresľovanie hospodárskych výsledkov firmy, utajovanie záväzkov či falšovanie podpisov ostatných štatutárov. Konania sa mal podľa trestného oznámenia podaného zástupcami nadnárodného gigantu z Číny dopustiť bývalý šéf a spolumajiteľ pivovarov Lobkowicz Zdeněk Radil, ktorý je údajne od konca vlaňajška na úteku v Gruzínsku. Tak v skratke v súčasnosti vyzerá dianie v stratovej pivovarníckej skupine z Česka Pivovary Lobkowicz Group z hľadiska jej majoritného vlastníka – čínskeho štátneho investičného holdingu CITIC.


K zlým finančným výsledkom sa aktuálne pridáva ďalší problém – konkurzný návrh na Slovensku. „Okresný súd Bratislava I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Pivovary Lobkowicz SK,“ uvádza v uznesení sudkyňa Lea Gubová. Tá hneď po sviatku Troch kráľov v utorok 7. januára 2020 rozbehla insolvenčné konanie voči slovenskej distribučnej spoločnosti Čínou ovládaných pivovarov. Ide pritom o tuzemskú dcéru skupiny Pivovary Lobkowicz Group, ktorá združuje celkovo sedem českých pivovarov s viacerými značkami piva – v Protivíne, Černej Hore, Jihlave, Uherskom Brode, vo Vysokom Chlumci, v Hlin

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.