Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2020, 00:00

Nad obchodníkom s oceľou sa vznáša tieň známeho finančníka z Istrokapitálu

Zvláštne operácie pripomínajú praktiky konkurznej mafie.

Nad obchodníkom s oceľou sa vznáša tieň známeho finančníka z Istrokapitálu
Zdroj: Reuters

Sú absolútnou jednotkou na konkurzné právo a kľučky v ňom. Na Slovensku či v Česku sa máloktorý veľký konkurz zaobíde bez ich priamej či skrytej účasti. HN si všimli, že aktuálnym bojiskom vplyvnej skupiny sa stáva konkurz na majetok košického obchodníka s oceľou Ocelservis spájaného s aktivitami finančníka z Istrokapitálu Braňa Prieložného. A najväčšími veriteľmi firmy s hutným materiálom sú, ako inak, firmy a ľudia blízki záujmom jedného zo zakladateľov holdingu Istrokapitál. HN sa nateraz nepodarilo spojiť ani s jedným z aktérov čudných tokov financií na pozadí spoločnosti Ocelservis v konkurze.

​Zvláštne operácie pritom pripomínajú praktiky konkurznej mafie – od úzko koordinovanej siete nastrčených obchodníkov s pohľadávkami cez ich vzájomné započítavanie po pristupovanie a uznávanie fiktívnych záväzkov. HN preto príbeh čiastočne rekonštruujú na základe právoplatných súdnych rozhodnutí vyžiadaných na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Koncom júna v Košiciach prebehla schôdza veriteľov dlžníka Ocelservis, na ktorej sa volil ver

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.