V predvolebnom boji o voliča sa populistické politické strany predbiehajú v nadbiehaní voličom. Vysoké ceny potravín a energií kvária Slovákov, a tak sa so subvenčnými nápadmi roztrhlo vrece naprieč politickým spektrom.
Hoci nám po moci bažiaci politici sľúbia hocičo, len aby získali hlasy vo voľbách, o rozpočtových nákladoch už beztak po uši zadlženého štátu nik nehovorí. Najnovšie sa objektom potenciálnej spásy stali všetci tí, ktorí si nabrali v dobrých časoch hypotéky a teraz, keď im ECB zvýšila úroky z nuly na štyri percentá, trpia.
Z hľadiska zvyklostí v bývaní sú Slováci v európskom kontexte špecifickí. Bývanie vo vlastnom byte či dome je u nás hlboko zakorenené. Až 92,9 percenta Slovákov žije vo vlastnom byte alebo dome a v celej Európskej únii je tento pomer vyšší len v Rumunsku kde ich vo vlastnom obydlí býva 95,3 percenta. Priemer EÚ je pritom len 69,9 percenta.
Zostáva vám 61% na dočítanie.
