10.11.2018, 12:00

Výsledky komunálnych volieb v Košiciach

Pozrite si ako dopadli voľby v mestách v košickom kraji.

Košický viceprimátor Martin Petruško (Smer-SD a SNS) priznal svoju porážku vo voľbách primátora mesta. Podľa priebežných neoficiálnych výsledkov v počte získaných hlasov výrazne zaostáva za Jaroslavom Polačekom (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS).

"Výsledky a čísla sú jasné, priznávam porážku, chcem pogratulovať víťazovi," povedal pre novinárov. Poďakoval sa za dôveru tým, ktorí mu dali svoj hlas, svojmu tímu a manželke za podporu. "Košičania si vybrali toho, koho chcú mať štyri roky na čele mesta, mne neostáva nič iné, len to akceptovať," dodal.

Priznal sklamanie, porážku však podľa neho musí prijať každý chlap. Vo svojej kampani by spätne nič nemenil.

"Ja som na začiatku ohlásil, že chcem robiť takú svojskú kampaň, ktorá možno je príznačná k mojej povahe. Ja som taký mierumilovný a snažím sa v živote fungovať v rámci slušnosti, tá kampaň išla v takomto duchu, takže ja už by som nemenil nič v kampani," povedal. Výsledok podľa neho hovorí jasne o tom, že ľudia chceli nejakú zmenu.

Výsledky komunálnych volieb Košice

Výsledky komunálnych volieb Michalovce

Výsledky komunálnych volieb Sobrance

Výsledky komunálnych volieb Rožňava

Výsledky komunálnych volieb Gelnica

Výsledky komunálnych volieb Spišská Nová Ves

Výsledky komunálnych volieb Trebišov

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.