01.12.2019, 13:00

Matovič si za jednotku na kandidátke zvolil "obyčajnú ženu z východu". Zajtra zverejní video s Pellegrinim

Politickej diskusii Na telo dominovala nahrávka Jána Počiatka a Dobroslava Trnku.

Matovič si za jednotku na kandidátke zvolil "obyčajnú ženu z východu". Zajtra zverejní video s Pellegrinim
Zdroj: Markíza/Na telo

V politickej relácii Na telo dnes diskutovali podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár a líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Hlavnou témou diskusie bol obsah videa z roku 2009, v ktorom vystupuje vtedajší minister financií za Smer Ján Počiatek a generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Vo videu sa bavia aj o emisnom škandále. Počiatek obdivuje vtedajšieho šéfa SNS a koaličného partnera Jána Slotu za to, že mal vymyslieť obchod s emisnými kvótami. "Zaskočilo ma to, avšak keď sa tak v spomienkach vraciam, táto kauza začala keď sme boli vo vláde s HZDS," povedal na nahrávku Blanár. 

Počiatkova nahrávka

Matovič mal o nahrávke vedieť už dávnejšie. "Vedel som, že táto nahrávka existuje, ale nevedel som presný obsah," povedal Matovič. "Kto vám verí, že vy ste nevedeli, čo je na tej nahrávke? Prečo ste nedali trestné oznámenie," spýtal sa Matoviča Blanár. Podľa Matoviča mal trestné oznámenie podať Počiatek a Fico. "Ich trápilo jediné, že sa Slota s Ficom nerozdelil," dodal. 

​Robert Fico mal o plánoch Slotovej SNS predať emisie za veľmi nízke ceny vedieť už skôr. Informáciu mu poskytla Slovenská informačná služba. "Predseda vlády jasne konal, to sa prvýkrát stalo, že sme niekomu zobrali rezort," tvrdí Blanár. Pre kauzu lacného predaja emisií prišili o stoličku traja ministri životného prostredia. Fico nakoniec odobral ministerstvo životného prostredia z pôsobnosti SNS.

Hlas pre Trnku

Blanár povedal, že keby vedel také informácie, ako dnes, za Dobroslava Trnku ako generálneho prokurátora by nehlasoval. "Môj hlas by určite nedostal,"  povedal Blanár. "Vtedy bol pán Trnka vnímaný inak," tvrdí.

Blanár Matovičovi vyčítal aj jeho kontakt s Kočnerom. "Nikto vám neverí, že ste sa s Kočnerom nestretli viackrát," povedal Blanár. Podľa Matoviča by z jeho nahrávky s Kočnerom "vyšiel ako hrdina."

Kým Smer už svoju kandidátku predstavilo, OĽaNO si dáva načas, "dnes o trištvrte na polnoc odovzdáme kandidátku," oznámil Matovič. Matovič tiež nechcel prezradiť, kto bude na jej prvom mieste. Povedal len, že to bude "obyčajná žena z východu". Na záver líder OĽaNO oznámil, že zajtra zverejní nahrávku Petra Pellegriniho, na ktorej sľubuje policajným odborárom, že dá policajtom cez osobné príplatky 120 či 160 eur navyše. "Natvrdo dôkaz o tom, že si kupujete policajtov," povedal Matovič.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.