09.02.2020, 20:00 Aktualizované dňa 14.02.2020 o 14:40

Čo spravil Igor Matovič inak a ako prešiel cez rozum zvyšku opozície? (+ graf)

Igor Matovič sa po novom roku prezentoval napríklad tým, že prišiel do Cannes pred vilu exministra Jána Počiatka.

Čo spravil Igor Matovič inak a ako prešiel cez rozum zvyšku opozície? (+ graf)
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Do parlamentných volieb zostávajú už len dva týždne. Posledné prieskumy ukazujú, že opozičné strany majú nového lídra.

Dokonca podľa posledného prieskumu agentúry AKO získalo hnutie Obyčajných ľudí Igora Matoviča až 15,5 percenta a prvé miesto Smeru má na dosah.

​Najnovší prieskum tak potvrdil trend, ktorý možno sledovať už dlhšie. Ešte vlani v októbri namerala agentúra matovičovcom len 5,8 percenta, odvtedy v prieskumoch postupne naberajú na sile.

Šéf Focusu, sociológ Martin Slosiarik upozorňuje, že základným kameňom Matovičovho rastu je jeho taktické nepristúpenie k dohode opozičných strán o neútočení. Následne sa mu podľa Slosiarika podarilo využiť konflikty, javil sa v nich aktívnejší a bol tým, kto určoval témy.

Potvrdilo sa, že kto získa mediálnu pozornosť a je na obraze, ten má z toho zisk,“ dodáva šéf agentúry AKO Václav Hřích.

Počiatkova vila
Matovič sa po novom roku prezentoval napríklad tým, že prišiel do francúzskeho Cannes pred vilu exministra Jána Počiatka, kde pred bránu nalepil ceduľu Majetok Slovenskej republiky a tvrdil, že dom si Počiatek kúpil z peňazí daňových poplatníkov.

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.