TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Irena Bihariová pre HN potvrdila, že bude kandidovať za šéfku Progresívneho Slovenska

04.03.2020, 12:05
Autor:
klkl
Vedenie Progresívneho Slovenska končí po volebnom neúspechu.

Progresívne Slovensko čaká kvôli neúspechu vo voľbách zmena vedenia. Už na tlačovej konferencii v pondelok oznámil Michal Truban, že končí vo funkcii predsedu strany. Následne svoj koniec oznámil aj podpredseda PS Martin Poliačik. 

Už v pondelok na tlačovej konferencii sa novinári pýtali Ireny Bihariovej, dnešnej podpredsedníčky strany, či bude práve ona stáť na jej čele. "Vaša otázka je veľmi namieste, ale moja odpoveď by nebola namieste," odpovedala v pondelok. 

Bihariová vtedy tvrdila, že na to bude priestor a čas neskôr. Jej meno sa však čoraz častejšie začalo na sociálnych sieťach spomínať v súvislosti s tým, že by sa predsedníčkou mala stať práve ona. 

​Dnes to v rozhovore pre HNtelevíziu potvrdila. "Áno, už som oznámila aj členom dovnútra, že sa budem uchádzať o kandidatúru," povedala Bihariová. Oficiálne však procesy nie sú ešte spustené a definitívne o novom predsedovi rozhodne snem strany.

Koalícii Progresívne Slovensko a Spolu unikol parlament len veľmi tesne. Získali 6,96 percenta hlasov, na vstup do parlamentu potrebovali aspoň sedem percent. V prepočte na hlasy im ich chýbalo len 926. 

Viac sa dozviete v rozhovore v HNtelevízii už zajtra. 

17. máj 2022 20:32