04.03.2020, 13:05

Irena Bihariová pre HN potvrdila, že bude kandidovať za šéfku Progresívneho Slovenska

Vedenie Progresívneho Slovenska končí po volebnom neúspechu.

Irena Bihariová pre HN potvrdila, že bude kandidovať za šéfku Progresívneho Slovenska
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Progresívne Slovensko čaká kvôli neúspechu vo voľbách zmena vedenia. Už na tlačovej konferencii v pondelok oznámil Michal Truban, že končí vo funkcii predsedu strany. Následne svoj koniec oznámil aj podpredseda PS Martin Poliačik. 

Už v pondelok na tlačovej konferencii sa novinári pýtali Ireny Bihariovej, dnešnej podpredsedníčky strany, či bude práve ona stáť na jej čele. "Vaša otázka je veľmi namieste, ale moja odpoveď by nebola namieste," odpovedala v pondelok. 

Bihariová vtedy tvrdila, že na to bude priestor a čas neskôr. Jej meno sa však čoraz častejšie začalo na sociálnych sieťach spomínať v súvislosti s tým, že by sa predsedníčkou mala stať práve ona. 

​Dnes to v rozhovore pre HNtelevíziu potvrdila. "Áno, už som oznámila aj členom dovnútra, že sa budem uchádzať o kandidatúru," povedala Bihariová. Oficiálne však procesy nie sú ešte spustené a definitívne o novom predsedovi rozhodne snem strany.

Koalícii Progresívne Slovensko a Spolu unikol parlament len veľmi tesne. Získali 6,96 percenta hlasov, na vstup do parlamentu potrebovali aspoň sedem percent. V prepočte na hlasy im ich chýbalo len 926. 

Viac sa dozviete v rozhovore v HNtelevízii už zajtra. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.