Skupina UniCredit a Európska zamestnanecká rada skupiny UniCredit podpísali prvé spoločné vyhlásenie o práci na diaľku

Skupina UniCredit a Európska zamestnanecká rada skupiny UniCredit (EZRU) podpísali prvé spoločné vyhlásenie o práci na diaľku. Vďaka tomu bude skupina môcť rozšíriť možnosti, ktoré ponúka technologický pokrok, čím umožní využívanie nových spôsobov práce v záujme lepšieho zosúladenia pracovného a súkromného života a vyššej efektívnosti.

Skupina UniCredit a Európska zamestnanecká rada skupiny UniCredit podpísali prvé spoločné vyhlásenie o práci na diaľku
Zdroj: Facebook UniCredit Bank Slovensko

Bezpečnosť našich zamestnancov a klientov je našou najvyššou prioritou, preto sa rozhodujeme na základe údajov. Zároveň vychádzame z poznatkov získaných počas pandémie, aby sme sa pripravili na budúcnosť, pričom sa zameriavame na meniace sa potreby našich zamestnancov a klientov s cieľom zabezpečiť čoraz inkluzívnejšie prostredie.

Spoločné vyhlásenie podpísal generálny riaditeľ skupiny UniCredit Jean Pierre Mustier a predseda EZRU Luciano Malvolti.  Nadviazali  tak na skúsenosti z prebiehajúcej pandémie s cieľom posilniť riešenia práce na diaľku a integrovať ich v kombinácii s prácou vo kancelárskych priestoroch. Podpísaný  dokument definuje usmernenia, zásady a budúce minimálne štandardy kvality pre prácu na diaľku, a to v súlade s cieľom skupiny UniCredit, ktorým je budovanie pozitívneho a inšpirujúceho pracovného prostredia pre všetkých zamestnancov.

Generálny riaditeľ UniCredit Jean Pierre Mustier uviedol: „Pandémia Covid-19 významne zmenila myslenie
a správanie našich klientov a viedla nás k tomu, aby sme urýchlili transformáciu nášho digitálneho
bankovníctva. Túto novú skutočnosť využívame aj v prípade našich zamestnancov, pretože veríme, že práca na diaľku môže zvýšiť kvalitu ich života, čo je plne v súlade so sociálnou angažovanosťou a ambíciou našej skupiny byť najlepším miestom na prácu.“

Predseda EZRU Luciano Malvolti dodáva: „Toto je ďalší pozitívny krok vpred v našom prebiehajúcom investovaní do sociálneho dialógu so skupinou UniCredit. Pre náš spoločný pokrok je dôležité, aby sme aj
v takom náročnom období, aké máme aj teraz, stále dokázali plánovať budúcnosť a definovať konkrétne riešenia zamerané na uspokojenie potrieb zamestnancov aj spoločnosti.“

Cieľom nového spoločného vyhlásenia je vytvoriť globálny prístup ponúkajúci všetkým našim zamestnancom možnosť práce na diaľku v budúcnosti spolu s progresívnym lokálnym implementačným plánom so zameraním na tieto normy skupiny:

  • sídlo a centrály 40 percent práce na diaľku, ktoré treba rozdeliť týždenne alebo mesačne (t. j.
    v priemere 2 dni v týždni)
  • sieť: 20 percent práce na diaľku, ktoré treba rozdeliť týždenne alebo mesačne (t. j. v priemere 1 deň
    v týždni)

Uplatňovanie tejto dohody budú spoločne monitorovať zástupcovia oboch strán. Túto dohodu dopĺňa ešte niekoľko ďalších spoločných vyhlásení, napríklad o školeniach, vzdelávaní a profesionálnom rozvoji,
o rovnakých príležitostiach a nediskriminácii, o zodpovednom predaji a o rovnováhe medzi pracovným
a súkromným životom.

 

O skupine UniCredit

UniCredit je jednoduchá úspešná celoeurópska banka s plnohodnotným korporátnym a investičným bankovníctvom, ktorá prináša svojej rozsiahlej klientskej základni produkty a služby prostredníctvom svojej unikátnej obchodnej siete v západnej, strednej a východnej Európe. UniCredit ponúka svojim klientom odborné znalosti na lokálnej i medzinárodnej úrovni a poskytuje im bezkonkurenčný prístup k popredným bankám na 13 hlavných trhoch prostredníctvom svojej európskej bankovej siete v Taliansku, Nemecku, Rakúsku, Bosne a Hercegovine, Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, Maďarsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Slovensku a Slovinsku. UniCredit pomocou medzinárodnej siete zastúpení a pobočiek poskytuje služby klientom v ďalších 18 krajinách na celom svete.

Kontakt: mediarelations@unicredit.eu

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.