– Okresný úrad v dotknutých obciach alebo ich častiach nariadi prípravné konanie verejnou vyhláškou.

– Úpravy možno začať aj vtedy, ak o to požiada účastník z dôvodov rozdrobenosti pozemkového vlastníctva alebo z iných dôvodov, napríklad ak chce hospodáriť na pôde. Požiadavku posúdi okresný úrad.

– V spolupráci s obcou sa zriadi prípravný výbor, ktorý s pozemkovým úradom spolupracuje najmä pri určovaní obvodu úprav, zisťovaní záujmu vlastníkov a vypracovaní návrhu stanov združenia účastníkov pozemkových úprav. Prípravný výbor zaniká zvolením predstavenstva združenia účastníkov. Ak predstavenstvo nie je zvolené, dočasne, až kým sa nezvolí, jeho funkciu plní prípravný výbor.
hn


– Pozemkové úpravy povoľuje vždy príslušný okresný úrad, pričom rozhodnutie sa vlastníkom doručuje do vlastných rúk, len ak je menej ako 50 účastníkov konania, inak sa zverejňuje len vyhláškou na úradnej tabuli v obci.

– Z rozhodnutia sa vlastníci, ale aj užívatelia pozemkov dozvedia, ktoré pozemky sú do obvodu úprav zahrnuté, ktoré sú vyňaté, lehotu prvého zhromaždenia účastníkov, o

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.