03.10.2018, 00:00

Ktorú pôdu musíte ponúkať cez portál

Od vstupu do Európskej únie sme prišli o 3,42 percenta poľnohospodárskej pôdy, čo je v prepočte 66 897 hektárov. Už niekoľko rokov majú prednosť pri jej kúpe miestni poľnohospodári. Aký je aktuálny postup pri predaji, objasňuje Mojmír Plavec, advokát.

Ktorú pôdu musíte ponúkať cez portál
Zdroj: Tomáš Tišťan

Ktoré pozemky idú v režime zákona

Treba povedať, že kataster pojem poľnohospodársky pozemok nepozná, takže na liste vlastníctva budete pozemok s týmto prívlastkom hľadať márne. Ide o širší pojem pre viaceré druhy produkčne potenciálnych pozemkov, ktoré sú v katastri evidované ako:

– orná pôda,

– chmeľnice,

– vinice,

– ovocné sady,

– trvalé trávne porasty.


Ktoré nepatria pod sprísnený režim kúpy

– pozemky zapísané v katastri ako záhrada, v zastavanom území obce (intraviláne) alebo mimo zastavaného územia obce, ak:

• je

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.