05.03.2019, 17:47

Potrebujete urobiť zmenu na katastri? Poradíme vám, ako urobiť všetko bezchybne

Pri predaji či kúpe nehnuteľnosti sa bez katastra nepohnete. Osloviť ho však musíte aj v mnohých iných situáciách. Ak chcete vedieť, aké sú vaše práva a povinnosti pri nakladaní s majetkom, kúpte si v stredu 6. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako sa lustruje list vlastníctva, aby ste tak presne vedeli, či je na ňom vedená ťarcha.

Potrebujete urobiť zmenu na katastri? Poradíme vám, ako urobiť všetko bezchybne
Zdroj: DBOX

Kúpili ste dom, byt alebo pozemok? Zapíšte svoje vlastníctvo na katastri rýchlo a bez chyby. Pri listinách nesmie chýbať žiadny detail. Inak hrozí, že vaše papiere cez kataster neprejdú.  

Ak chcete nehnuteľnosť previesť, alebo sa chystáte zapísať či zrušiť vecné bremeno, musíte dodržať zákonom stanovené postupy. Len tak môže váš návrh katastrálny úrad akceptovať.
Oboznámte sa s novinkami a poplatkami, aby ste mali prehľad ešte pred podaním návrhu na katastri. Vyhnete sa tak častým chybám, ktoré oberajú o čas aj peniaze.  
Ak chcete vedieť, ako bezchybne postupovať pri komunikácii s katastrálnym úradom a aké informácie môžete od neho získať, kúpte si v stredu 6. marca Hospodárske noviny. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.