05.04.2014, 00:00

Šesť tipov, ako stihnúť v práci viac

Pracovať celý deň v kancelárii, zvládnuť množstvo papierovania, vychádzať aj s nepríjemnými kolegami… To dá naozaj zabrať.

Ale ako to urobiť, aby ste zostali produktívny po celý deň? Skúste týchto pár nasledujúcich rád.

Používajte prirodzené svetlo Snímka: therichest.com

Používajte prirodzené svetlo

Prirodzené svetlo pomáha znižovať stres a zlepšuje spánkový cyklus. Ľudia, ktorí sú viac na dennom svetle, spia lepšie. A dobrý spánok znamená vyššiu produktivitu. Ak je to teda možné, skúste pracovať pri okne. Lepší pocit vám dodá aj samotný výhľad.

Dajte si na stôl živú rastlinu Snímka: therichest.com

Dajte si na stôl živú rastlinu

Prieskumy tvrdia, že zelené rastliny dokážu zvýšiť vašu koncentráciu a tiež môžu pozitívne vplývať na vašu mentálnu energiu. Dajte si preto jednu na stôl vedľa počítača.

Neschovávajte váš zoznam Snímka: therichest.com

Neschovávajte váš zoznam úloh

Ako to zaberá? Ak príde kolega, ktorému sa nechce pracovať alebo by rád svoju prácu hodil na vás, jednoducho ukážete na váš zoznam úloh a poviete, že nemáte čas. Plánovací kalendár majte dostatočné veľký, aby ho videli z diaľky. Pomôcť môže i to, keď si v ňom vyhradíte „čas na kolegov“.

Hovorte častejšie NIE Snímka: therichest.com

Hovorte častejšie NIE

Naučiť sa hovoriť NIE je ťažké, a ešte ťažšie je to povedať šéfovi. No ak chcete zostať produktívny, tým, že necháte na seba naložiť veľa roboty, to nedosiahnete. Keď vám bude teda chcieť zadať ďalšiu úlohu, ukážte do svojho plánovača a povedzte, že by ste to síce rád urobili, no máte to plné. Nech sám rozhodne, čo je možné presunúť na inokedy a nech sám určí priority jednotlivých vecí.

Počúvajte hudbu Snímka: therichest.com

Počúvajte hudbu

Kancelárie plné ľudí = veľa hluku. Aby ste ho potlačili, pustite si hudbu. Akú? To je na vás.

Buďte ťažko zastihnuteľný Snímka: therichest.com

Buďte ťažko zastihnuteľný

Ak budete ťažko zastihnuteľný, ľudia si dvakrát rozmyslia, či vás budú otravovať. Napríklad sa naučte odpovedať na mail iba v určitých hodinách, a nie vždy, keď vám nejaký príde. Rovnako môžete pracovať niekde, kde vás len tak ľahko nebudú obťažovať.

Zdroj: The Richest

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.