08.08.2014, 00:01

Idete zatepľovať? Spojte to s prerábkou

Ušetríte a dom bude aj lepšie vyzerať. Prinášame vám návod, ako na to.

Finančná úspora, príjemnejší pocit, lepšie zvukovoizolačné vlastnosti, lepšia ochrana stavby pred vetrom. Odstránia sa tepelné mosty, zatekanie zmizne a dom v neposlednom rade aj lepšie vyzerá. Aj toto sú výhody zateplenia. Hlavným argumentom sú však peniaze, náklady na tuhú zimu v nezateplenom dome sa môžu nepríjemne odraziť na domácom či bytovom rozpočte.

Neoslovujte hocikoho

Zateplenie je náročný proces, ktorý by mal robiť odborník, inak hrozí nefunkčnosť vo veľmi krátkom čase. Takisto je potrebné brať ohľad na niekoľko dôležitých faktorov. Prvým z nich je počasie. „Keď nie sú extrémne nízke alebo, naopak, extrémne vysoké teploty, keď veľmi neprší, nesneží, to sú presne obdobia  vhodné na práce na zateplení. Takže aj súčasné počasie je dobré,“ hovorí Juraj Palenčár, projektový manažér Urban&Partner. Takisto je dôležité, aby sa dodržali technologické postupy

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.