StoryEditor

Počítač už nechcem ani vidieť! Ako nás poznačil rok pandémie?

01.05.2021, 00:00
Už vyše dvanásť mesiacov nás neviditeľný vírus drží v šachu. Po počiatočnom šoku sme si už mnohí viac-menej zvykli na prácu či štúdium z domu. Ale naozaj? Ako sa s novými podmienkami vyrovnávajú jednotlivé generácie? Možno budete prekvapení odpoveďou.

Ráno sa ešte v pyžame a so zalepenými očami došuchtať do kuchyne, urobiť sa kávu a raňajky a o tri minúty sa presunúť do „kancelárie“ alebo do „školy“. Otvoriť počítač či zapnúť tablet a začať prácu alebo hodinu hoci aj z postele.

​Pre mnohých takýto scenár ešte pred rokom predstavoval sen, ktorý si mohli dopriať nanajvýš pár dní. Dnes, po dvoch vlnách pandémie a niekoľkých lockdownoch, každodenná realita, ktorá má však neraz k ideálnemu stavu ďaleko.

A nemusí to byť iba v situáciách, keď doma uviazli celé rodiny, pričom každý z členov potreboval vlastný laptop či smartfón a aspoň kúsok súkromia. Ako Slováci zvládajú každodenný kontakt s modernými technológiami počas korony? A čo ich najviac frustruje?

Mladí trpia najviac

Pohľad do hláv a domácností nám aspoň trochu načrtne prieskum, ktorý v marci na reprezentatívnej vzorke 500 respondentov pre značku Asus realizovala agentúra Nielsen Admosphere Omnibus. Ako sa nám teda žije na home officeoch? Reč bola predovšetkým o neustálom pozeraní do obrazoviek počítačov, tabletov alebo smartfónov.

Asi nikoho neprekvapí, že...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 17:47