StoryEditor

Česi a Poliaci idú naplno, u nás sa nič nehýbe. Doležal povedal, kedy chce začať súťažiť kysuckú D3

25.11.2021, 15:19
Problémy s dostavbou diaľnice na severozápade Slovenska sa ťahajú už desaťročia. Ak ju však chceme financovať z eurofondov, Kysučania si musia ešte počkať.

Dopravný gordický uzol na Kysuciach rozmotávajú rôzne vlády už roky. Súčasná garnitúra si preto dala diaľnicu D3 vo svojich prioritách vysoko. Chyby z minulosti ju však dobehli. V apríli totiž úrady rozhodli, že na 25 kilometrov autostrády bude potrebné vypracovať posudzovanie vplyvov na životné prostredie odznova.

Minister Andrej Doležal vo svojom tradičnom živom vysielaní na sociálnej sieti uviedol, že reštart projektu bol nevyhnutný, no vypracovanie nového posudku je už na polceste. Podľa neho to potrvá ešte 13 až 14 mesiacov.

„Ak chceme na tento projekt čerpať peniaze z európskych fondov, nemôžeme to odfláknuť. V januári 2023 budeme musieť všetky zistenia zapracovať do projektu. To bude trvať ďalších pár mesiacov, a tak ešte v priebehu roka 2023 môžeme, dúfam, spustiť verejné obstarávanie. Akokoľvek to chcem, kameň tu bude klepať už nasledujúci minister,“ povedal Doležal.

Minister...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
16. máj 2022 07:38