TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Sulík je pripravený podporiť export výrobkov obranného priemyslu, tvrdia zbrojári

27.04.2020, 17:18
Autor:
TASRTASR
Minister hospodárstva na podporu exportu uskutoční v koordinácii s ministerstvom zahraničia kroky potrebné pre urýchlenie licenčných konaní.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podporí zástupcov domáceho obranného priemyslu pri exporte slovenských výrobkov do zahraničia. Minister tiež prisľúbil pomoc pri rokovaniach s Eximbankou súvislosti s financovaním projektov. Informoval o tom v pondelok prezident Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu Tibor Straka.

​Minister hospodárstva podľa Straku na podporu exportu uskutoční v koordinácii s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí kroky potrebné pre urýchlenie licenčných konaní.

Tiež bude v prípade potreby riešiť problémy exportu v súvislosti s dodržiavaním medzinárodných sankcií a pomôže firmám pri rokovaniach s Eximbankou. Tá by mala projekty obranného priemyslu financovať.

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu je národná, nezávislá a nezisková asociácia, reprezentujúca záujmy bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky.

Úlohou združenia je podporovať podnikateľské záujmy svojich členov, posilňovať ich pozície a exportné možnosti a prispievať k vytváraniu podmienok pre rozvoj slovenského bezpečnostného a obranného priemyslu.

20. máj 2022 08:32