Jaroslav Naď a Eduard Heger. FOTO TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Zadržanie Gašpara preukazuje, že za bývalých vlád sa žilo v dobe temna, uviedli Demokrati

11.08.2023, 12:43
Autor:
TASRTASRredred

Poslanec Juraj Šeliga odmieta, že by v súvislosti s obvinením išlo o politické rozhodnutie.

Informácia o zadržaní a obvinení bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a ďalších preukazuje, že Slovensko žilo za vlád Roberta Fic aj Petra Pellegriniho v období temna. Uviedol to podpredseda mimoparlamentnej strany Demokrati a exminister obrany Jaroslav Naď.

image

NAKA zadržala exšéfa polície a člena Smeru Tibora Gašpara pre podozrenia z korupcie

"Nebudem klamať, že na Slovensku po voľbách v septembri opäť hrozí, že nastane doba temna," dodal. Nezaradený poslanec parlamentu a člen Demokratov Juraj Šeliga odmieta, že by v súvislosti s obvinením išlo o politické rozhodnutie. Podotkol, že ak sa Smer-SD, Hlas-SD alebo hnutie Republika dostanú k moci, "ich ľudia" už nikdy nebudú vyšetrovaní.

image

Fico pobúrene obvinil Čaputovú, že odobrila zadržanie Gašpara. Prezidentka: Je to nehorázne klamstvo

Bývalého policajného prezidenta Tibora G. zadržali a obvinili v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti. Jeho zadržanie považuje za politicky motivovaný útok na Smer šesť týždňov pred voľbami. Fico dokonca priamo obvinil Zuzanu Čaputovú z toho, že "po Matovičovi priamo prevzala štafetu likvidácie opozície".

01 - Modified: 2023-08-11 11:17:28 - Feat.: 1 - Title: Zatýkanie opozície je zásadný mocenský vstup do volebnej kampane, tvrdí Hlas 02 - Modified: 2023-08-11 11:21:02 - Feat.: 1 - Title: Fico sa zo zadržania Tibora Gašpara v skutočnosti teší, vyhlásil šéf progresívcov Šimečka 03 - Modified: 2023-08-11 11:26:24 - Feat.: 1 - Title: Keby som chcel Smeru pomôcť, neurobil by som to inak, povedal Kollár
01 - Modified: 2025-04-02 08:26:25 - Feat.: - Title: Ostro sledované referendum o Trumpovi. Novú sudkyňu vo Wisconsine podporili Soros aj Obama 02 - Modified: 2025-03-25 06:52:19 - Feat.: - Title: Demokrati pre únik informácií o útokoch na Jemen žiadajú demisiu ministra obrany 03 - Modified: 2025-03-23 12:42:01 - Feat.: - Title: Budeme tlačiť na to, aby v konsolidácii nebola transakčná daň, vyhlásil Michelko 04 - Modified: 2025-03-20 10:23:38 - Feat.: - Title: Gašpar reaguje na vymenovanie Migaľa: Neboli dobré riešenia, ani toto také nie je 05 - Modified: 2025-03-19 11:51:19 - Feat.: - Title: Demokrati sa musia rozhodnúť, ako proti Trumpovi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. apríl 2025 21:09