Španielsko tesne zdolalo Irán, rozhodol Diego Costa

20.06.2018, 22:24
Španielsko má po dvoch zápasoch skupiny B na konte štyri body.

Futbalisti Španielska zvíťazili v stredajšom zápase B-skupiny MS 2018 v Rusku nad Iránom 1:0. Favorit zápasu sa na tesné víťazstvo nadrel, gólovo ho k nemu nasmeroval Diego Costa v 54. minúte.

Španieli majú po dvoch zápasoch na konte štyri body a sú s rovnakým bodovým ziskom i skóre ako Portugalsko na čele skupiny. Irán má na konte tri body, svoj záverečný zápas v skupine odohrá v pondelok 25. júna od 20.00 SELČ v Saransku proti Portugalsku. Španielsko nastúpi v rovnakom čase v Kaliningrade proti Maroku.

B-skupina, 2. kolo:

Irán - Španielsko 0:1 (0:0)

Gól: 54. Costa. ŽK: Amiri, Ebrahimi (obaja Irán). Rozhodovali: Cunha – Taran, Espinosa (všichni Urug.), 42.718 divákov

Irán: Beiranvand - Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Hajsafi (69. Mohammadi) - Ebrahimi, Ezatolahi - Ansarifard (74. Jahanbakhsh), Taremi, Amiri (86. Ghoddos) - Azmoun

Španielsko: de Gea - Carvajal, Pique, Ramos, Alba - Busquets, Iniesta (71. Koke) - Silva, Isco, Lucas (79. Asensio) - Costa (90. Rodrigo)

Hráči Iránu chceli nadviazať na fungujúcu defenzívu z prvého zápasu a to sa im v prvom polčase aj darilo. Španieli boli podľa očakávania futbalovejší, držanie lopty bolo jednoznačne na ich strane, ale ofenzívnym aktivitám chýbal moment prekvapenia.

Obrana Iránu robila favoritovi problémy a v prvom polčase mu dovolila iba jednu priamu strelu na bránku. Tá prišla v 25. minúte po priamom kope Silvu z väčšej vzdialenosti a hoci bola mierne tečovaná, brankár Beiranvand si poradil. Najväčšou šancou Španielov v prvom polčase však bola situácia z nadstaveného času, keď sa uvoľnil práve Silva, ale jeho pokus súper zblokoval vedľa bránky.

Aj úvod druhého polčasu priniesol podobný obraz hry. Pre Španielov vytúžený moment prekvapenia prišiel v 54. minúte, keď Costa dostal prihrávku za obranu Iránu a aj s prispením brániacich súperov prekonal Beranvanda - 0:1. Už o osem minút sa Iránčania síce tešili z vyrovnania, ale zásah Ezatolahiho neplatil pre ofsajd. Španieli sa pri tesnom náskoku nehrnuli bezhlavo do ofenzívy, skôr sa sústredili na obranu. V 82. minúte sa im to takmer vypomstilo, keď sa Amirí elegantne zbavil Piqueho, odcentroval na hlavu Taremiho, ale ten v nádejnej pozícii namieril nad bránku. Záverečná snaha Iránu o vyrovnanie už gól nepriniesla.

Tabuľka B-skupiny:

1. Španielsko 2 1 1 0 4:3 4

Portugalsko 2 1 1 0 4:3 4

3. Irán 2 1 0 1 1:1 3

4. Maroko 2 0 0 2 0:2 0

01 - Modified: 2018-07-27 08:16:44 - Feat.: - Title: Obľúbený český komentátor čelí útokom kvôli kritike Ruska. Nemám problém to povedať, reaguje 02 - Modified: 2018-07-23 09:55:50 - Feat.: - Title: Sledovanosť futbalu u nás rástla 03 - Modified: 2018-07-17 06:24:47 - Feat.: - Title: Tajomstvo úspechu: Ako si Francúzi povedali, že budú najlepší na svete 04 - Modified: 2018-07-16 16:01:13 - Feat.: - Title: Chorvátska prezidentka mokne, Putin je suchý. Je to hanba ochranky, hovorí expert 05 - Modified: 2018-07-16 09:20:34 - Feat.: - Title: Ako oslavovalo Francúzsko: eufória, ale aj bitky rabovanie a smrteľné úrazy
26. apríl 2024 10:05