Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2018, 19:26

KOMENTÁR: Futbal má logiku. Francúzi sú právom majstri

Chorváti boli nezlomní, odhodlaní, postarali sa o najdramatickejšie chvíle majstrovstiev sveta a ako slovanský národ si získali srdcia väčšiny slovenských fanúšikov.

Futbalisti Francúzska
Zdroj: Reuters

No srdce, respektíve priazeň je jedna vec, a kvalita a okolnosti hrajúce pre Francúzsko druhá. Futbal nemá logiku – je názov známej knižnej publikácie od Vladimíra Zemánka a Tomáša Pospíchala.

No v prípade vyvrcholenia svetového šampionátu a titulu majstrov sveta pre Francúzska treba povedať, že futbal logiku má.

Francúzi vedení ostrieľaným trénerom a majstrom sveta z roku 1998 Didierom Deschampsom prechádzali turnajom bez zaváhaní.

Len jediný raz počas MS prehrávali (1:2 s Argentínou v osemfinále), no trvalo to len deväť minút... Francúzsko disponuje nevídanou hráčskou kvalitou – veď mená ako Griezmann, Pogba, Kanté, Varane či brankár Lloris patria k tomu najlepšiemu vo svetovom futbale.

Do svetla reflektorov sa pritom ešte výraznejšie pretlačil Kylian Mbappé: ešte len 19-ročná vychádzajúca superhviezda, ktorej by malo patriť nasledujúce futbalové desaťročie.

Je mnoho dobrého v tíme Francúzska, no za povšimnutie stojí najmä skutočnosť, že Francúzsko malo s priemerom 26,1 rokov druhý najmladší výber na šampionáte (mladšia bola iba Nigéria). To svedčí o ohromnej perspektíve, ktorou disponuje Deschampsov tím.

V menoslove majstrov sveta síce nepribudla ďalšia – už deviata krajina. Napriek tomu vo finále padol druhý najvyšší počet gólov v histórii, bol použitý aj prelomový video-asistent rozhodcu.

A aj keď šampionát vyhral top favorit, turnaj priniesol nádej malým krajinám, že snívať o titule majstra sveta môže naozaj každý na svete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.