Mladí Slováci nestačili na Čechov, vo štvrťfinále narazia na Švédsko

31.12.2013, 12:43
Slovenskí hokejisti prehrali s Českom 1:4 a do štvrťfinále postúpili zo štvrtého miesta v skupine.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali na svetovom šampionáte vo svojom poslednom vystúpení v základnej A-skupine s Českom 1:4 a obsadili postupovú štvrtú priečku. Ich štvrťfinálovým súperom bude Švédsko, ktoré vyhralo B-skupinu bez straty bodu. V boji o semifinálovú miestenku sa s ním stretnú vo štvrtok o 19.30 h.

Slovensko - Česko 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Kolena (Gríger, Réway) - 1. Pastrňák (Procházka), 4. Kaše (Košťálek), 23. Procházka (Simon), 27. Šidlík (Procházka, Pastrňák). Vylúčení: 4:5 navyše Marcel (ČR) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: od 23. min Sabol za Baroša (SR), rozhodovali: Boman (Fín.), Linde – Pihlbad (obaja Švéd.), Saha (Fín.)

Slovensko: Baroš (23. Sabol) – Luža, Predajniansky, Rusina, Gachulinec, Valjent, Černák, Kečkeš, Dinda – Kolena, Réway, Gríger – Lunter, Daňo, Cehlárik – Minárik, Horanský, Mlynčár – Šimun, Tibenský, Skalický

Česko: Langhammer – Knot, Šidlík, Marcel, Plutnar, Košťálek, Šulík, Němeček – Pastrňák, Simon, M. Procházka – Kämpf, Vrána, Kaše – Faksa, Tomeček, Volek – Sedláček, Macháč, Zdráhal - Zácha

Radosť českých hokejistov. Snímka: Reuters

Zápas sme sledovali online:

Koniec zápasu. Slovenskí hokejisti prehrali po slabom výkone s českými rovesníkmi 1:4. Do štvrťfinále postúpili zo štvrtého miesta v skupine. Na svojho súpera si budú musieť počkať do večera.

53. minúta: Obrana Slovenska je otvorená, Česi sa dostali do viacerých únikov. Dvakrát pomohla brankárovi Sabolovi tyčka.

48. minúta: Hrá sa už len v oddychovom tempe. Zdá sa, že slovenskí  hokejisti sa už zmierili s prehrou.

Koniec druhej tretiny. Slovenskí hokejisti opäť príliš nepresvedčili. Ak si aj vytvorili tlak, tak Česi úspešne blokovali ich strelecké pokusy.

40. minúta: Gól: 1:4. Slováci dosiahli aspoň čestný úspech, keď sa opäť presadil náš elitný útok. Skóroval kapitán Kolena.

35. minúta: Slováci hrali ďalšiu presilovku, no nedokázali ju využiť. Česi výborne blokovali strelecké pokusy našich hokejistov.

27. minúta: Český hokejista Marcel tvrdo fauloval nášho útočníka Minárika. Dostal trest do konca zápasu a naši hokejisti budú hrať päťminútovú presilovú hru.

26. minúta: Gól - 0:4. Česi využili presilovú hru, keď kapitán Šidlík prekonal strelou od modrej nášho brankára Sabola.

22. minúta: Gól - 0:3. Českí hokejisti dali gól a vyhrávajú už trojgólovým rozdielom

Koniec prvej tretiny. Slovenskí hokejisti odohrali najhoršiu tretinu na turnaji. Úvod ich úplne zaskočil, keď dostali dva góly. V útoku naši nedokázali nič vymyslieť.

18. minúta: Dvojnásobná presilovka len ukázala bezradnosť Slovákov. Počas výhody si naši nedokázali vytvoriť poriadnu príležitosť na skórovanie.

16. minúta: Ďalší český hokejista na trestnej lavici. Slováci majú presilovku o dvoch hráčov.

15. minúta: Český kapitán fauloval. Slováci tak budú hrať prvú presilovú hru v zápase.

12. minúta: Slováci sa už otriasli z úvodného šoku. Hra sa vyrovnala a naši hokejisti sa už dokážu dostať do šancí.

4. minúta: Gól - 0:2. Slovenskí hokejisti zaspali a Česi dali z úniku už druhý gól.

1. minúta: Gól - 0:1. Zápas sa ani poriadne nezačal a slovenskí hokejisti už prehrávajú.

01 - Modified: 2005-11-14 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Hankook nahradí iný investor
01 - Modified: 2024-01-06 11:27:54 - Feat.: - Title: MS20: Slovenskí hokejisti spoznali svojich súperov na budúcoročnom turnaji 02 - Modified: 2024-01-05 17:20:10 - Feat.: - Title: Česko – Fínsko 8:5. Juniori oslavujú bronz, Česi v závere zavŕšili obrat 03 - Modified: 2024-01-02 16:10:28 - Feat.: - Title: Česi oslavujú senzačný postup, Kanadu potopili 11 sekúnd pred koncom 04 - Modified: 2023-12-26 15:12:12 - Feat.: - Title: Reakcie českých médií: Nečakaná demolácia a hanba. Od Slovákov sme schytali debakel, súper hral výrazne lepšie 05 - Modified: 2023-12-26 15:38:00 - Feat.: - Title: MS20: Federálne derby bolo v jednoznačnej réžii Slovákov. Obhajcovia striebra z Česka prehrali o štyri góly
18. apríl 2024 07:00