Mladí Slováci mali na dosah senzáciu. S topfavoritom prehrali až gólom v závere

20.04.2014, 17:30
Naši hokejisti prehrali na svetovom šampionáte do 18 rokov s veľkým favoritom turnaja Kanadou tesne 1:2.

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov podľahla v nedeľu v jej treťom súboji na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Fínsku obhajcovi titulu z Kanady 1:2 v A-skupine.

Zverenci Antona Bartánusa boli obhajcovi viac ako dôstojným súperom. V 13. minúte išli v oslabení do vedenia, keď Milý ukoristil puk a po sóle urobil kanadskému gólmanovi úspešnú bekhendovú klučku. V druhej tretine mohli Slováci zvýšiť vedenie, v presilovke ale Jaroš po peknom prieniku nedal a Pospíšil mieril len do hornej žrde.

Autor jediného slovenského gólu proti Kanade Juraj Milý.

Kanada vyrovnala v presilovke 4:3 v poslednej minúte druhej tretiny, strelu Fleuryho výborný slovenský brankár Húska vyrazil pred seba a nekrytý Perlini vyrovnal. V tretej tretine sa disponovaný Perlini presadil tvrdou strelou a definitívne zlomil odpor húževnatých slovenských mladíkov, ktorým nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná hra bez brankára.

Mladí Slováci tak majú na konte po úvodných troch stretnutiach na šampionáte štyri body a pred sebou ešte jeden duel v skupine. V pondelok 21. apríla si zmerajú sily so Švédmi.

MS hráčov do 18 rokov

A-skupina

Slovensko - Kanada 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Milý - 40. a 54. Perlini, vylúčení: 9:6 , presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1000 divákov

Zostava SR: Húska – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch – Paločko, Sukeľ, Milý – Hrušík, Halama, Ferleťák – Pospíšil, Bondra, Valent – Petráš, Klenko, Tatár

01 - Modified: 2006-04-12 20:21:39 - Feat.: 0 - Title: Orbán sa zrieka premiérskych ambícií
01 - Modified: 2023-10-17 16:22:36 - Feat.: - Title: Mladí nemajú istotu v investovaní a sporení, ale uvedomujú si to, ukázal prieskum 02 - Modified: 2022-09-02 12:00:00 - Feat.: - Title: Desí ťa návrat do školy? Prinášame ti 6 jednoduchých tipov, ako sa učiť efektívnejšie 03 - Modified: 2022-07-07 13:34:45 - Feat.: - Title: Kňaz sa nám angažoval do rodiny, mama ho s krikom vyhnala. Filip popísal, ako oficiálne vystúpil z cirkvi 04 - Modified: 2022-06-22 13:36:58 - Feat.: - Title: Kominár Andrej: Raz som v komíne našiel peniaze nebohej pani, ročne spravíme aj 600 komínov 05 - Modified: 2022-06-24 14:09:06 - Feat.: - Title: Mladí Slováci utekajú do Írska. Najnovšia štatistika ukázala, prečo je to tak
20. apríl 2024 15:11