Gól, prihrávka, triumf. Hossa začal NHL skvele

02.10.2013, 09:28
Elitný slovenský hokejista prispel k víťazstvu 6:4 nad Washingtonom.

Hneď v úvodnú noc 97. ročníka zámorskej NHL dali o sebe výrazne vedieť slovenskí hokejisti. Útočník Chicaga Marián Hossa v poslednej minúte pečatil víťazstvo obhajcu Stanleyho pohára nad Washingtonom 6:4, okrem toho si pripísal aj asistenciu pri treťom góle domácich. Bodoval aj jeho spoluhráč Michal Handzuš, ktorý v tretej tretine prihral Brandonovi Saadovi na vyrovnávajúci zásah na 4:4.

Hossa sa pri záverečnej power play hostí za stavu 5:4 rútil na prázdnu súperovu bránku, keď ho zozadu stiahla na ľad dvojica Mike Green a Michail Grabovskij. Hoci 34-ročný krídelník nestihol v páde usmerniť puk do siete, rozhodcovia mu pripísali technický gól. Hosťom nepomohol k bodom ani fantastický výkon Michaila Grabovského, bieloruský center sa blysol hetrikom, ku ktorému pridal ešte asistenciu. Samotnému zápasu predchádzal slávnostný ceremoniál, počas ktorého pod strop United Center vyvesili majstrovskú vlajku pripomínajúcu minulosezónny triumf Chicaga. Celkovo ich majú Blackhawks v hale už päť.

Základná časť odštartovala v noci na stredu dokopy tromi stretnutiami. O úvodný gól sezóny sa postaral útočník Toronta James van Riemsdyk, ktorý skóroval v 9. minúte derby na ľade Montrealu. Maple Leafs aj vďaka jeho presnému zásahu vyhrali nad kanadským rivalom 4:3. V domácej bránke dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price.

V poslednom nočnom zápase predviedli zmŕtvychvstanie hráči Winnipegu. Hoci Jets prehrávali v Edmontone v druhej tretine už 2:4, nevzdali sa, tromi gólmi otočili skóre a triumfovali nakoniec 5:4. Obrat režíroval dvoma gólmi český útočník Michael Frolík, letná posila z Chicaga.

Výsledky stretnutí úvodného dňa základnej časti NHL:
Chicago - Washington 6:4 (za domácich HOSSA 1+1, HANDZUŠ 0+1), Montreal - Toronto 3:4, Edmonton - Winnipeg 4:5

01 - Modified: 2005-07-01 14:48:01 - Feat.: 0 - Title: Dobrodruh z Petržalky
01 - Modified: 2021-08-04 10:58:33 - Feat.: - Title: Do očkovacej lotérie sa zaregistrovalo už viac ako 300-tisíc ľudí. Toto Slovákom odkazuje Matovič 02 - Modified: 2021-05-25 09:51:05 - Feat.: - Title: Na Slovensku sa podľa Štatistického úradu sčítalo už viac ako päť miliónov obyvateľov 03 - Modified: 2019-08-19 11:43:48 - Feat.: - Title: Volko v Zlíne zvíťazil v oboch šprintoch 04 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 05 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami
20. apríl 2024 03:07