Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.08.2016, 16:40

"Plytváme na tieto krysy, ktorým hovoríme športovci." Mugabe uväznil olympionikov z Ria

Zimbabwiansky prezident poslal 27 z 31 krajanov, ktorí hájili farby krajiny na hrách v Riu de Janeiro, do väzenia.

"Plytváme na tieto krysy, ktorým hovoríme športovci." Mugabe uväznil olympionikov z Ria
Zdroj: Reuters

Naštvať jedného z najkrutejších svetových diktátorov Roberta Mugabeho sa nevypláca. Zimbabwiansky prezident poslal 27 z 31 krajanov, ktorí hájili farby krajiny na hrách v Riu de Janeiro, do väzenia, pretože ani jeden z nich nezískal medailu.

Dlhoročný prezident Zimbabwe podľa International Business Times nechal zatknúť na letisku v Harare všetkých 27 športovcov, ktorí sa vracali z Ria do svojej vlasti.

"Plytváme peniazmi našej krajiny na tieto krysy, ktorým hovoríme športovci. Keď nie ste pripravení obetovať sami seba pre získanie aspoň zemiakové medaily, tak ako to dokázali u našich susedov v Botswane, tak prečo mariť naše spoločné peniaze," uviedol.

Mugabe poukázal na to, že najlepším výsledkom zimbabwianskych športovcov bolo šieste miesto plavkyňa Kirsty Coventryovej. Sedemnásobná olympijská medailistka sa však rovnako ako ďalší traja plavci pripravuje v USA.

Zimbabwianski športovci tak dopadli podobne ako tí zo Severnej Kórey, ktorých poslal Kim Čong-un na nútené práce v uhoľných baniach, pretože nesplnili vopred stanovený medailový plán.

Pozrite si aj prejav Roberta Mugabeho o právach homosexuálov, ktorým šokoval OSN:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.