Ľavé krídlo Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský a center Chicaga Blackhawks Andreas Athanasiou. FOTO: Reuters/USA TODAY Sports/David Banks

Slafkovský nedohral po tvrdom hite, Montreal uspel v Chicagu po nájazdoch

25.11.2022, 23:21

Útočník Montrealu Juraj Slafkovský nedohral zápas na ľade Chicaga, v tretej tretine po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom opustil klzisko.

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v piatkovom dueli zámorskej NHL nad Calgary Flames 3:0. V drese domácich odohral obranca Martin Fehérváry vyše 18 minút, v drese "plameňov" dostal Adam Ružička priestor opäť v prvom útoku. Útočník Montrealu Juraj Slafkovský nedohral zápas na ľade Chicaga, v tretej tretine po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom opustil klzisko. Canadiens triumfovali 3:2 po nájazdoch.

Ružička odohral 13:22 minút, na bránku vyslal dve strely. Fehérváry zanamenal jednu strelu, jednu plusku a päť bodyčekov.

Slafkovský bodoval. Prihrávkou prispel k víťazstvu Montrealu v Columbuse

Slafkovský odohral 7:53 minút, po kolízii s Dickinsonom mu z ľadu museli pomáhať spoluhráči. O triumfe Montrealu rozhodol v nájazdoch Kirby Dach, bývalý hráč Chicaga.

Hráči Bostonu Bruins zdolali Carolinu Hurricanes 3:2 po predĺžení a vytvorili nový rekord ligy. Ako prvý tím v histórii dokázal zvíťaziť v 12 domácich zápasoch v rade od štartu sezóny.

Slafkovský si pripísal ďalší bod v NHL, Montrealu to však nestačilo

Hostia z Caroliny viedli po 20 minútach 2:0, ale domáci otočili duel. Triumf "medveďov" zariadili českí hokejisti. David Krejčí strelil dva góly a jeho spoluhráč David Pastrňák rozhodol duel v 4. minúte predĺženia v presilovej hre.

NHL-výsledky

Boston Bruins - Carolina Hurricanes 3:2 pp, Washington Capitals - Calgary Flames 3:0, Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 3:4, Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens 2:3 pp a sn

01 - Modified: 2022-11-24 06:06:32 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský bodoval. Prihrávkou prispel k víťazstvu Montrealu v Columbuse 02 - Modified: 2022-11-23 08:21:00 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský proti Buffalu nebodoval: Dnes to jednoducho nešlo 03 - Modified: 2022-11-20 06:17:41 - Feat.: 1 - Title: Ružička dal dva góly a pridal asistenciu. Vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu proti Floride
01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 17:11