Domy z dreva sú vyrobené z udržateľného a obnoviteľného materiálu. Sú šetrné k životnému prostrediu, nakoľko mu pomáhajú absorbovať a skladovať CO2.staviamezdreva.sk
StoryEditor

Zabudnite na mýty, v kurze je stále drevodom. Ak ťažíte z jeho potenciálu, máte vyhraté

28.04.2020, 00:00
Autor:
ipip
Domov môže ovplyvňovať váš život viac ako si myslíte.

Každý má vlastnú predstavu o ideálnom dome, niečo nás ale spája. Chceme bývať v peknom priestore, byť v teple, v bezpečí a platiť čo najmenej za prevádzku.

Tí, ktorí rozmýšľajú aj ekologicky, chcú dom z materiálov, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu. Riešením môže byť montovaný dom z dreva.

Päť výhod drevostavieb si pozrite v galérii: 

„Drevo je na dotyk príjemné, má schopnosť pohlcovať škodlivé látky z prostredia a tiež regulovať vlhkosť v objekte, príjemne vonia, má nenapodobiteľný vzhľad a nízku tepelnú absorbciu,“ vysvetľuje architekt Pavol Pokorný z platformy odborníkov venujúcim sa problematike dreva ako stavebného materiálu.

Dom by sa však mal pružne prispôsobovať rozličným životným scenárom: vek, deti, práca, dôchodok, staroba. Základná otázka, ktorú by ste si pri výbere domu mali položiť je, čo od neho žiadate.

Zvážte prevádzkové náklady, ktoré sú rovnako dôležité ako náklady na výstavbu. Dobrý architekt porozumie vašim potrebám a odporučí tie najlepšie riešenia. Hľadať dobrého architekta preto nie je nikdy stratou času.

Veľa klientov má stále pochybnosti o životnosti montovaných domov z dreva. Architekt Pavol Pokorný na to odpovedá jednoducho: „Ak nebudete čistiť odkvapy a kontrolovať, kde čo treba opraviť, tak sa dopracujete k ruine - a je jedno či je to dom z dreva alebo z tehál.“

Pri zodpovedajúcej starostlivosti o stavbu, je životnosť drevodomov porovnateľná s akoukoľvek inou trvácnou technológiou výstavby.

24. máj 2022 17:32