Aj na 400 štvorcových metroch môže vzniknúť harmonický zelený svet. Záhrada v malom meste je dielom autorov Ferdinanda Lefflera z Ateliéru Flera a Kristýny Vaverkovej. Pôsobí ako uzavretý zelený dvor s príjemným súkromím, ktorý plynulo nadväzuje na dom a jeho členenie.
V skutočnosti však vznikla skôr než stavba domu. Hoci priestor nie je veľký, zmestilo sa sem všetko – a ešte viac. V galérii si pozrite výsledok na fotografiách:
Dominantou je prírodné jazero s rozmermi 7 × 3 metre, ktoré obklopuje pobrežná výsadba, skokanský mostík aj jednoduché mólo. Pri výkopových prácach sa na pozemku našiel kameň, ktorý dostal druhý život – použil sa na nášľapné kamene i na obloženie studne. Tá je zakrytá dreveným poklopom, ktorý slúži aj ako miesto na sedenie.
V tesnej blízkosti vodnej hladiny stojí netradičná sauna s guľatým oknom. Pohľad z nej smeruje priamo do záhrady, vďaka čomu ponúka nerušený vizuálny zážitok. Sauna je obložená
Zostáva vám 65% na dočítanie.
