Flickr
StoryEditor

Švajčiarsky výrobca syra vylepšuje ementál hudbou. Tvrdí, že najlepší je hip hop

10.11.2018, 12:00
Autor:
ČTKČTK
Mozart či Led Zeppelin. Každý syr "má rád" niečo iné.

Hovorí sa, že hudba zjemňuje mravy. Ale pôsobí tak aj na syr? Takúto otázku si položil švajčiarsky výrobca ementálu a s podporou Vysokej školy umenia v Berne sa rozhodol vylepšovať svoje syry hudbou, aby zistil, ako to je naozaj, píše agentúra AFP.

Keď návštevník vstúpi do jeho pivnice v malom mestečku Burgdorf v kantóne Bern, udrie mu do nosa vôňa zrejúceho syra. V rohu pivnice z roku 1853 leží deväť otvorených drevených debien a v každej z nich koleso ementálu s priemerom asi 40 centimetrov.

Podivuhodný pokus s hudbou a syrom

Na tom by nebolo nič zvláštne, ale keď sa priblížite, začujete zvuky, a keď pristúpite ešte bližšie, všimnete si, že pod ementálom je umiestnené zvukové zariadenie.

Od septembra sa tu robí podivuhodný pokus. Iniciátorom bol Beat Wampfler, veterinár a vášnivý výrobca syrov, ktorý si jedného dňa položil otázku, či by hudba nemohla vylepšiť chuť jeho syrov.

"Za utváranie chuti syra sú zodpovedné baktérie, spolu s enzýmami, ktoré ovplyvňujú zrenie. Som presvedčený, že vlhkosť a teplota nie sú jedinými faktormi, ktoré ovplyvňujú chuť, ale že zvuky, ultrazvuky alebo hudba môžu mať tiež fyzikálne účinky," vysvetľuje Wampfler, aj keď pripúšťa, že je ťažké povedať, či syr bude mať lepšiu chuť.

Navrhol Vysokej škole umenia v Berne, aby mu pomohla to zistiť. "Prerokúvali sme to. Spočiatku sme boli skôr skeptickí, ale potom sme zistili, že existuje oblasť, ktorej sa hovorí sonochémia a ktorá skúma vplyv zvukových vĺn na látky," hovorí riaditeľ hudobného oddelenia školy Michael Harenberg.

Mozart či Led Zeppelin. Každý syr "má rád" niečo iné

Každá debnička má svoj štýl: jeden ementál "počúva" Mozartovu Čarovnú flautu, ďalší zase techno a susedia zrejú za tónov Stairway to Heaven britskej rockovej skupiny Led Zeppelin alebo hip hopu A tribe called quest.

A samozrejme tu zreje aj kontrolný syr, a to v úplnom tichu. "Takto môžeme pokus najlepšie sledovať. Snažíme sa pôsobiť v rôznych smeroch, aby sme sa mohli pokúsiť odpovedať na otázku, či tu nebude niečo, čo by sa dalo zmerať, či niečo, čo bude mať vplyv na chuť," hovorí Harenberg.

Projekt patrí do programu, ktorý vlani začala Vysoká škola umenia v Berne a ktorého ideou je iniciovať stretnutie rôznych svetov. "Nikdy by sme si nepomysleli, že sa ocitneme v pivnici, kde zrejú syry, a že sa budeme zaujímať o syry," hovorí riaditeľ školy Christian Pauli.

Syr a umenie, je to podľa expertov možné?

"Spočiatku nás to trochu vystrašilo. Syr a umenie, je to možné? Mysleli sme si, že ľudia povedia: no áno, to Švajčiarsko s jeho syrmi ..." dodáva. Nakoniec súhlasil, presvedčený aj tým, že syr je súčasťou švajčiarskej reality a že priblíženie umenia k poľnohospodárstvu môže byť zaujímavé.

Ementál bude teraz zrieť pri hudbe niekoľko mesiacov a 14. marca syry ochutná porota expertov. Beat Wampfler je už teraz presvedčený, že najlepší bude pre syr hip hop.

"Tak by sme mali možnosť vstúpiť do kontaktu s mladými," hovorí. "A možno by ľudia, ktorí sa dnes o syr nezaujímajú, v ňom mohli nájsť potešenie a kupovať ho," dodáva.

01 - Modified: 2022-11-29 13:00:00 - Feat.: - Title: Daniel začínal pri vyprážaní hranolčekov. Poctivou prácou sa vypracoval na šéfa prevádzok v polovici Európy 02 - Modified: 2022-11-29 16:00:00 - Feat.: - Title: Dlhodobo štíhlejší aj bez diét: Skúste tieto drobné zmeny a výsledky uvidíte do pár týždňov 03 - Modified: 2022-11-25 23:00:00 - Feat.: - Title: Žiadne nízkotučné diéty: Zdravé trávenie a imunitu naštartujete týmito zvykmi a potravinami 04 - Modified: 2022-11-25 16:00:00 - Feat.: - Title: Zasýtia a môžete ich jesť takmer bez obmedzení: Tieto potraviny majú minimálnu energetickú hodnotu 05 - Modified: 2022-11-22 11:11:53 - Feat.: - Title: Kvíz, po ktorom vám okamžite vyhladne. Viete, aké ingrediencie nesmú chýbať na týchto druhoch pizze?
menuLevel = 2, menuRoute = style/gastro, menuAlias = gastro, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. november 2022 22:13