Takmer 95 percent zeleru tvorí voda, ale to neznamená, že táto zelenina nemá významné zdravotné výhody. Zeler obsahuje draslík, kyselinu listovú, vlákninu a 30 percent dennej potreby vitamínu K. V jednej dávke je iba šesť kalórií. Najlepšie je jesť zeler, keď je čerstvý. Zelenina stráca veľa svojich antioxidantov v priebehu piatich až siedmich dní od jej kúpenia.Pixabay
StoryEditor

Tieto potraviny môžete jesť, koľko chcete a nepriberiete

21.03.2022, 23:00
Autor:
sansan
Aj keď potravina s nulovým obsahom kalórií nie je, existujú aj také, ktoré si môžete vychutnať bez toho, aby ste sa museli obávať, že priberiete.

Podľa výživovej lekárky Dr. Lisy Young v Insider tieto potraviny spadajú do jednej z dvoch kategórií: neškrobové ovocie alebo zelenina. Young hovorí, že existuje niekoľko dôvodov, prečo nebudete mať väčšiu váhu pri konzumácii týchto potravín.

Sú väčšinou tvorené vodou, majú málo kalórií, obsahujú vlákninu, ktorá vám pomôže cítiť sa a zostať plní. A hoci ovocie a zelenina nemajú vysoký obsah bielkovín, sú nabité množstvom vitamínov, antioxidantov a ďalších živín, ktoré majú mnoho výhod pre vaše zdravie.

Je dôležité poznamenať, že rovnako ako pri akomkoľvek inom jedle, keď budete jesť príliš veľa z týchto potravín, priberiete. Z vyššie uvedených dôvodov je však nepravdepodobné, že by ste to v týchto špecifických položkách prehnali.

V galérii sa pozrite, pri ktorých potravinách sa nemusíte obmedzovať:

20. máj 2022 05:56