StoryEditor

Na Slovensku na nakrúca akčný americký seriál Jack Ryan. Hviezdi v nej známy hollywoodsky herec

19.08.2021, 11:31
Autor:
TASRTASR
Filmová produkcia seriálu Jack Ryan plánuje preinvestovať na Slovensku päť miliónov eur.

Slovensko je v týchto dňoch dejiskom nakrúcania nových epizód úspešného amerického seriálu Jack Ryan. Filmový štáb vycestovala priamo na nakrúcanie osobne privítať ministerka kultúry Natália Milanová, ktorá pri tejto príležitosti zároveň vyjadrila podporu prílivu zahraničnej filmovej produkcie na Slovensko.

Svetová produkcia na Slovensku

"Na Slovensko zavítala filmová produkcia svetových rozmerov. Mojím úprimným prianím je, aby podobných projektov bolo stále viac a viac, pretože ako krajina máme neskutočný potenciál, či už v podobe exteriérov, ale tiež ľudský potenciál, ktorý zahraničné produkcie neustále chvália," vyjadrila sa ministerka kultúry Natália Milanová po osobnom stretnutí s tvorcami seriálu.

Zároveň upozornila na absenciu filmových štúdií, ktorá je v oblasti kinematografie na Slovensku výzvou do budúcna. "Pri nakrúcaní projektu Jack Ryan v maximálnej možnej miere využívame prekrásne prírodné scenérie, ktoré Slovensko ponúka a vláda SR nám bola vo všetkom neuveriteľne nápomocná. Ministerstvo kultúry, ministerstvo obrany, ministerstvo dopravy, ministerstvo životného prostredia, ministerstvo financií či ministerstvo pôdohospodárstva nám spoločnými silami a nadmieru ústretovou spoluprácou dokázali vytvoriť také podmienky, aké sú v iných krajinách sveta prakticky nedostupné," vyjadril sa na tlačovej konferencii producent filmu Howard Ellis.

Pre pripomenutie si pozrite trailer k predošlému filmu, ktorý vyšiel pred tromi:

Kde sa bude nakrúcať?

Nakrúcanie na Slovensku potrvá dva týždne v Košickom kraji a v okresoch Zvolen, Žilina a Čadca. Štáb tvorí viac ako 450 zahraničných i slovenských filmárov, čo si vyžiadalo ubytovanie vo vyše 70-tich hoteloch a penziónoch v daných regiónoch Slovenska.

V týchto ubytovacích zariadeniach budú využívané stravovacie a reštauračné služby počas celej doby nakrúcania na Slovensku. Celkovo už tvorcovia seriálu strávili na Slovensku oveľa dlhší čas - prípravná fáza totiž trvala až tri mesiace, počas ktorých pracovali vo svojom produkčnom zázemí v Bratislave a v daných regiónoch kvôli produkčným prípravám.

Pri nakrúcaní bude použitá tiež špeciálna filmová, letecká i vojenská technika zo Slovenska. Projekt plánuje na území našej krajiny preinvestovať približne päť miliónov eur.

O filme

Jack Ryan je výpravný akčný seriál, ktorý vznikol na základe slávnej knižnej predlohy spisovateľa Toma Clancyho. Nakrúca sa v produkcii filmového štúdia Paramount a spoločnosti Amazon, v hlavnej úlohe s americkou hviezdou Johnom Krasinskim, ktorý je v poradí už piatym hercom stvárňujúcim kultovú postavu Jacka Ryana po Alecovi Baldwinovi, Harrisonovi Fordovi, Benovi Affleckovi a Chrisovi Pineovi.

Tretia séria úspešného TV seriálu sa nakrúca v rôznych krajinách Európy; okrem Slovenska má štáb na zozname lokácií tiež Maďarsko, Českú republiku, Rakúsko, Grécko či Španielsko.

01 - Modified: 2021-08-05 20:53:46 - Feat.: 0 - Title: Ako dobre poznáte najznámejšie kultové filmy? Otestujte sa, ak si trúfate
01 - Modified: 2022-08-05 11:58:25 - Feat.: - Title: Poznáme rebríček TOP slovenských influencerov za rok 2022. Pozri sa, kto je najobľúbenejší a kto najkontroverznejší 02 - Modified: 2022-08-04 12:16:33 - Feat.: - Title: Zásobníky plynu v Európskej únií sú naplnené na 70,54 percenta, Slovensko má plynu dosť 03 - Modified: 2022-08-05 06:00:00 - Feat.: - Title: Na vlastnej koži: Viac ako rok nepijem alkohol. Čo sa v mojom živote zmenilo? 04 - Modified: 2022-08-05 13:00:00 - Feat.: - Title: Stiflerova mama z Prci, Prci, Prcičky bola rovnaká aj mimo kamier. Vďaka úlohe sa vyspala s viac ako 200 mužmi 05 - Modified: 2022-08-03 12:26:42 - Feat.: - Title: Manévre s ostrou paľbou zo všetkých strán. Prečo americká návšteva na Taiwane vyvolala obrovský hnev Číny?
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
07. august 2022 16:56