Reuters
StoryEditor

Kráľovná sa rozhodla podporiť Harryho a Meghan

13.01.2020, 18:09
Autor:
TASRTASR
Panovníčka tiež avizovala prechodné obdobie, počas ktorého budú vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu tráviť čas v Kanade i Veľkej Británii.

Britská kráľovná Alžbeta II. po pondelňajšom stretnutí s najvyššie postavenými členmi kráľovskej rodiny na zámku Sandringham uviedla, že rodina bezvýhradne podporuje rozhodnutie princa Harryho a jeho manželky Meghan postupne nadobudnúť finančnú nezávislosť a nezúčastňovať sa na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia. Informoval o tom denník Guardian.

"Moja rodina dnes absolvovala veľmi konštruktívne rozhovory o budúcnosti môjho vnuka a jeho rodiny. Moja rodina bezvýhradne podporuje túžbu Harryho a Meghan začať ako mladá rodina nový život. Napriek tomu, že by sme boli radšej, aby sa aj naďalej naplno venovali svojim povinnostiam členov kráľovskej rodiny, rešpektujeme a chápeme ich túžbu viesť ako rodina nezávislejší život a zároveň zostať vysoko cenenou súčasťou mojej rodiny," uvádza sa vo vyhlásení britskej kráľovnej Alžbety II.

Panovníčka tiež avizovala prechodné obdobie, počas ktorého budú vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu tráviť čas v Kanade i Veľkej Británii.

Britská kráľovná Alžbeta II. zvolala na pondelok krízové stretnutie kráľovskej rodiny, na ktorom sa hovorilo o ďalšom postupe po tom, ako jej vnuk princ Harry spolu s manželkou Meghan v stredu oznámili, že sa vzdajú svojej úlohy "vysokopostavených" členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v sídle Sandringham v anglickom grófstve Norfolk, sa zúčastnili aj Harryho otec princ Charles a Harryho starší brat princ William. Harryho manželka Meghan, ktorá sa momentálne nachádza v Kanade, sa s ostatnými členmi rodiny pravdepodobne spojila prostredníctvom konferenčného hovoru.

01 - Modified: 2022-04-20 14:26:44 - Feat.: - Title: Briti nežijú len vojnou. Harry a Meghan na seba opäť strhli pozornosť, vojvodkyňa sa obklopila luxusom 02 - Modified: 2022-04-11 09:08:22 - Feat.: - Title: Kráľovná Alžbeta II. prehovorila o ochorení. Obavy o jej zdravie však pretrvávajú 03 - Modified: 2022-02-20 11:24:14 - Feat.: - Title: Britská kráľovná Alžbeta II. má covid 04 - Modified: 2022-02-18 10:17:55 - Feat.: - Title: Kúpené vyznamenania, milióny pre obeť princa Andrewa. Povesť kráľovskej rodiny sa rúca 05 - Modified: 2022-02-06 18:32:13 - Feat.: - Title: Kráľovná, študentka, matka aj dievčatko: Tieto snímky vám predstavia Alžbetu II. tak, ako ju nepoznáte
menuLevel = 2, menuRoute = style/osobnosti, menuAlias = osobnosti, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
02. júl 2022 13:00