StoryEditor

Komik Fero Joke pre HN: Prečo neparoduje Matoviča a čo považuje za našu národnú hanbu?

16.02.2021, 23:00
Čo všetko predchádzalo tomu, že sa stal známou osobnosťou, ktorú len na Instagrame sleduje 291-tisíc užívateľov a aká je daň z úspechu na Slovensku?

Začnime tým, ako sa vaša kariéra internetového komika začala. Pokiaľ viem, začiatky boli už na škole.

Presne tak, ako hovoríte, niečo podobné som robil pred spolužiakmi v triede, v rôznych skupinách na táboroch, na ulici... Viac sme chodievali von ako dnešné deti a teraz hovorím ako starý ujo, ale, bohužiaľ, je to tak (smiech). Mával som totiž rôzne komplexy a depresie, takže zabávaním ľudí vo svojom okruhu som na ne tak neupozorňoval. Toto mi pomáhalo. Neskôr som okrem toho videl, ako sa darí mojej spolužiačke Eve – Evelyn, tak som sa rozhodol, že do toho idem aj ja. A práve ona mi v tom pomohla.

Pôsobíte ako pozitívny človek, preto je možno pre mnohých nepredstaviteľné, že ste trpeli depresiami.

To si myslí veľa ľudí, ja som však práveže z tých, ktorí aj týždeň trpia depresiami. Medzi komikmi je to pomerne bežné, keď na niečom pracujú, sú teatrálni, otvorení a vtipní, potom sa však ukáže, že v súkromí sú smutní. Humorom si to akoby kompenzujú.

Ako sa medzi tým hľadá ideálna rovnováha?

Ťažko, ale inak to nejde. Už som si zvykol a mám na to taký svoj vzorec, s pomocou ktorého sa to dá zvládať. Nie je to ľahké, ten, kto sa tým však zaoberá, príde na to, ako tieto dve veci skĺbiť.

Pochádzate z Dolného Kubína, ako reagujú na vašu prácu miestni?

Nevnímam sa ako niečo viac. Keď prídem domov, ľudia reagujú normálne a blízke okolie to nerieši vôbec. A ostatní... klasika – tým, že som komik, si viac dovolia, rozbehnú sa ku mne, zakričia na mňa. Niektorí však majú ten problém, že sú od slávy závislí.

To už však nehovoríme o miestnych...

Teraz už hovorím o našom šoubiznise.

Veľmi ľahko si na popularitu môže zvyknúť aj bežný človek, nejaký influencer alebo podobne. Treba si na to dávať pozor.

Hovoríte z vlastnej skúsenosti?

Ja som tým prešiel. Takisto som však prešiel aj rôznymi zamestnaniami, takže „nevyskakujem“. Keby som nezažil rôzne veci, rýchlo by som mohol do toho padnúť a možno by som chodil ako horenos.

Ako vnímate kritiku?

Dlho som už nejakú nemal, vytriedilo sa to v začiatkoch. Teraz narážam na tie homofóbne a tomu podobné.

Odkiaľ kritika prúdila najviac?

Kritici boli najmä na Facebooku, ale mnohí sa už stiahli. Aktuálne sa však pasujem s...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 01:40