Už ste počuli o Medzinárodnom dni objímania? Oslavuje sa 21. januára. A čo Medzinárodný deň objatia zadarmo? Ten pripadá na 5. júla. V tento deň vraj máme len tak objať niekoho cudzieho, napríklad človeka, ktorého náhodou míňame na ulici.
Čo to je za hlúposť? Alebo ide o super nápad? Ktorá z reakcií je vám bližšia? Tá druhá? Keď nie, radšej to nepriznať. Je predsa žiaduce správať sa milo, ústretovo, spoločensky. A k tomu patrí vrhať sa k ľuďom s úsmevom, s otvorenou náručou, s ústami nachystanými na naznačenie bozku na líce.
Na jedno, na druhé a pre istotu ešte raz. Alebo nič nenaznačovať a rovno to tam mľasknúť. Keď niekto navrhne, že sa vyfotíme, znamená to tesné pritúlenie, objatie okolo ramien a líčko na líčko. Prebiehajú kurzy, ich účastníci sa učia, ako sa správne objímať, a rozoberá sa tam prospešnosť dotykov.
Nie je o nej pochýb, potvrdili ju početné vedecké štúdie. Aj deti je nutné neustále stískať a oslintávať, inými slovami dávať im práve týmto spôsobom najavo, že ich milujeme. Problém je v tom, že sa delíme na dikobrazov a Brežnevov.
Tak sa hovorí najvýraznejšie odlišným typom ľudí, čo sa týka vzťahu k objímaniu a vôbec telesnému kontaktu. Dikobrazi (niekedy sú títo jedinci označovaní tiež ako ježkovia) v dnešnej dobe trpia.
Nechcú, aby ich svokra, bývalé spolužiačky zo základnej školy či susedia z okolitých chát pri každom stretnutí zavalili a postláčali. V takých situáciách by sa najradšej schúlili do klbka a ľutujú, že nemajú pichliače, ktorými by jasne dali najavo – nesiahať! Naopak, Brežnevovia považujú fyzický kontakt za najprirodzenejšiu vec. Objať, pritúliť a pobozkať sa je pre nich rovnako jednoduché ako povedať dobrý deň.
Trojitý Brežnev
Teraz je čas vysvetliť mladším čitateľom, ako Brežnevovia vznikli. Skôr narodení si môžu na chvíľu oddýchnuť, lebo im súvislosť nepochybne dochádza.
Zostáva vám 84% na dočítanie.