Električka v PetržalkeTASR/P. Neubauer
StoryEditor

Mapy Google už poznajú aj bratislavskú hromadnú dopravu. Cestovanie po meste uľahčia

12.12.2017, 11:07
Autor:
TASRTASR
Google v spolupráci s bratislavským dopravným podnikom pracovali na funkcii niekoľko rokov.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v spolupráci so spoločnosťou Google spustili funkciu Verejná doprava už aj v Bratislave. Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta si tak môžu priamo vo svojom počítači alebo v mobile jednoducho a rýchlo vyhľadávať trasy verejnej dopravy, prezerať cestovné poriadky či nájsť najvhodnejšie spojenie. Informovalo o tom v utorok vedenie dopravného podniku.

"Bratislava sa zaraďuje medzi veľkú skupinu kultúrneho sveta a stávame sa dostupným a viditeľným aj na najväčšom celosvetovom internetovom vyhľadávači," priblížil generálny riaditeľ DPB Milan Urban. 

Projekt je výsledkom niekoľkoročnej prípravy a spolupráce DPB a spoločnosti Google. Nová funkcia umožňuje jednoducho nájsť podrobné informácie o trasách verejnej dopravy, vyhľadať konkrétne zastávky, ako aj prehliadať cestovné poriadky. Doteraz bolo možné v Bratislave takto vyhľadávať trasy len pre vodičov automobilov a pre peších. Podľa Urbana zámerom DPB je zjednodušenie cestovania v bratislavskej MHD a lepšia orientácia v hlavnom meste.

Informácie sú dostupné priamo v Mapách Google, prostredníctvom webového rozhrania www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach v aplikácii Mapy Google.

"Aj keď informácie o vyhľadávaní trás a zastávok verejnej dopravy v Bratislave nie sú dnes ešte úplne kompletné, v najbližšom období sa bude pracovať na odstránení nedostatkov a doplnení všetkých potrebných údajov," spresnilo vedenie DPB. Do budúcna pripravuje ďalšie projekty aj s inými spoločnosťami. Ako tvrdí, snahou nie je vytvárať zisk, ale poskytnúť informácie cestujúcim rôznymi kanálmi.

Google spustil funkciu Verejná doprava v roku 2007. V súčasnosti je na jeho mapách zobrazených už viac ako 2,5 milióna zastávok verejnej dopravy spolu s cestovnými poriadkami. Ako prví na Slovensku využívali túto službu obyvatelia a návštevníci Žiliny.

01 - Modified: 2023-03-23 06:49:00 - Feat.: - Title: Najnovšie údaje Arriva na Slovensku potvrdzujú návrat ľudí do verejnej dopravy, počet cestujúcich stúpol 02 - Modified: 2023-02-12 18:29:29 - Feat.: - Title: Sieť v časti Bratislavy nezvládla elektrobusy. Šéf DPB pre HN: Distribučná firma nás upozornila na limit 03 - Modified: 2022-11-27 23:00:00 - Feat.: - Title: Jeden lístok na cestovanie po Slovensku. Štát to už rieši a ponúka sa mu aj MasterCard 04 - Modified: 2022-07-02 11:30:04 - Feat.: - Title: Po Nemecku sa jazdí za 9 eur mesačne. Čo spôsobil najväčší experiment vo verejnej doprave? 05 - Modified: 2022-06-16 16:00:00 - Feat.: - Title: Zaparkuj a jazdi, verejnou dopravou
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. máj 2023 02:35