StoryEditor

Vyskúšali sme iPhone 13 mini. Nemá konkurenciu, no jednu vec by sme zmenili

11.12.2021, 23:00
Akokoľvek "nemusíte" Apple, tento smartfón sa vydaril.

Jedinečný špičkový malý smartfón. Takýto status mala kedysi značka Sony s jej telefónmi kompaktných rozmerov. Podľa svojich proporcií tiež dostali tieto zariadenia prívlastok Compact, ako napríklad Sony Xperia XZ2 Compact. Sony ich na trh uvádzalo zároveň so svojimi vlajkovými loďami.

Tento japonský výrobca skrátka vycítil, že na trhu je miesto nielen na rozrastajúci sa segment telefónov s veľkými displejmi. Stále existuje i skupina ľudí, ktorí chcú telefón s útlejším rozmerom, no nechcú obetovať výkon a iné dôležité parametre.

Pripomína vám to niečo? Nuž veru, Apple so svojimi iPhonmi mini nevynašiel koleso. Apple však postupne doťahuje celú myšlienku naozaj ďaleko a v druhej generácii sa tak stretávame s malou raketou, ktorá má názov iPhone 13 mini. Čo čakať od tohto telefónu a kde má predsa len nejakú tú slabinu? To sa dozviete v texte nižšie.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

Do ruky

iPhone 13 mini má unikátne rozmery. Nič podobne malé a výkonné v portfóliách iných výrobcov nenájdete a telefón sa jednoducho vynikajúco držal i ovládal v jednej ruke. Ak patríte k starej škole, ktorá nepotrebuje na písanie správ dve ruky, potom je pre vás miníčko výborná voľba. 13 mini obsahuje pritom až 5,4-palcový OLED displej, čo nie je málo.

Pozrite si testovacie fotky z iPhone 13 mini:

​Rozmery má však kompaktné vďaka tomu, že obsahuje tenké rámiky a v malom tele sa tak ukrýva pomerne veľký displej. V rukách vás po dlhšom používaní môže občas začať mierne omínať, pretože má naozaj výrazné hrany.

Tie sú zrejme najdôraznejšie, aké vôbec na trhu nájdete, a na rovnom podklade telefón dokonca i stojí. Hrany vám však prípadne môže pomôcť zaobliť vhodný kryt. 

...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. jún 2022 03:08