StoryEditor

Čínska firma vzkriesila starší nápad od Google. Chcú priniesť revolúciu

14.12.2021, 16:40
Autor:
ahgahg
Pútavý dizajn okuliarov OPPO Air Glass z nich robí štýlový technologický doplnok pre každodenné nosenie.

Nápad s inteligentnými okuliarmi ešte nie je mŕtvy. Pred rokmi ich s pompou predstavil Google v podobe Google Glass, no teraz na ne sadá prach. Aktuálne však spoločnosť OPPO na akcii Inno Day 2021 oficiálne predstavila inteligentné okuliare OPPO Air Glass. Majú však iný dizajn a podľa jej slov ide o prelomové zariadenie pre takzvanú asistovanú realitu.

Okuliare sú vybavené projektorom Spark, vyvinutým spoločnosťou OPPO, špičkovou Micro LED a na mieru vyrobeným difrakčným displejom s optickým vlnovodom, podporuje štyri rôzne spôsoby interakcie používateľa prostredníctvom dotyku, hlasu, pohybu hlavy a ruky, čo používateľom poskytuje rýchlejší a jednoduchší prístup k potrebným informáciám.

„Ako futuristický dizajn napovedá, OPPO Air Glass majú priniesť revolúciu v spôsobe, akým si prezeráme a konzumujeme informácie. Ich jednoducho ovládateľný displej dokáže prezentovať najdôležitejšie správy, ktoré potrebujeme, priamo pred našimi očami. S OPPO Air Glass už svet nikdy nebude vyzerať rovnako,“ povedal Levin Liu, viceprezident spoločnosti OPPO a vedúci výskumného ústavu OPPO.

Tenký a ľahký dizajn inšpirovaný prírodou

Okuliare OPPO Air Glass sú postavené na priekopníckej konštrukcii monoklového vlnovodu. Air Glass sa vyznačujú voľne splývajúcimi...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. jún 2022 07:45