StoryEditor

Čínska značka priniesla nový skladací telefón. Je lacnejší, ako ten od Samsungu

17.12.2021, 13:05
Autor:
ahgahg
Novinka Oppo Find N má proporcie, ktoré pripomínajú bežný smartfón.

Spoločnosť OPPO predstavila okrem smart okuliarov aj svoj prvý skladací smartfón OPPO Find N. Je výsledkom štyroch rokov výskumu a vývoja a šiestich generácií prototypov. 

Pete Lau, produktový riaditeľ spoločnosti OPPO vysvetľuje, že chcú zmeniť, ako ľudia vnímajú to, čo môže smartfón ponúknuť a začať sprístupňovať skladacie zariadenie ešte širšiemu publiku.

OPPO Find N ako prvý skladací smartfón využíva pre vnútorný displej horizontálny režim. Podľa ich slov tak dosahujú lepšeiu rovnováhu a používatelia môžu plynulejšie prechádzať medzi 7,1-palcovým vnútorným displejom a 5,49-palcovým vonkajším displejom.

​Zaujímavosťou je, že oproti Samsung Galaxy Z Fold 3 ponúka tento smartfón v zloženom stave širšiu plochu - teda nie je to také štíhle zariadenie ako Samsung a viac pripomína proporcie bežného smartfónu.

Ohybný pánt

Ohybný pánt Flexion Hinge obsahuje 136 komponentov s extrémnou presnosťou. Ide o kvapôčkovú konštrukciu pántov vyvinutú v OPPO, ktorá rieši niektoré z najväčších nedostatkov skladacích zariadení. Tým, že rozširuje uhol ohybu displeja a poskytuje priestor pri sklápaní obrazovky má za následok minimálny záhyb. Ten má...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 06:01