StoryEditor

Samsung predstavil špičkové televízory pre rok 2022. Sú skvele vybavené, rámiky takmer nevidno

05.01.2022, 12:41
Autor:
ahgahg
Vrcholový Micro LED má svojho nástupcu, nechýbajú ani novinky zo sérií Neo QLED a Lifestyle.

Samsung uviedol na prebiehajúcom veľtrhu elektroniky CES 2022 v Las Vegas najnovšie televízory modelových radov Micro LED, Neo QLED a Lifestyle. K vrcholu zobrazovacej technológie patrí Micro LED, ktorý zároveň tvorí základ najmodernejšej obrazovky od Samsungu.

Aktuálna novinka obsahuje 25 miliónov samostatne riadených LED s mikrometrovou veľkosťou, ktoré vyžarujú svetlo rôznych farieb. Vďaka nim tak máte v obývačke pôsobivú hĺbku obrazu, žiarivé živé farby a vysoký kontrast. Obrazovka Micro LED príde v troch rôznych veľkostiach uhlopriečky – 110 palcov, 101 palcov a 89 palcov.

Nové televízory Micro LED dokážu reprodukovať 100 percent farebného gamutu DCI a Adobe RGB, aby boli farby čo najvernejšie realite. Inovácie televízora dopĺňajú navyše aj zaujímavé dizajnové riešenie. Postaralo sa až o 99,99-percentný pomer plochy obrazovky k telu televízora. Rámiky sú tak doslova neviditeľné.

Pozrite si ponuku v galérii:

​Pripomíname, že Micro LED tvoril v čase uvedenia minulý rok najluxusnejší a technologicky najvyspelejší televízor. Vôbec po prvýkrát sa táto technológia založená na miliónoch samo svietiacich anorganických diódach objavujila v rozmere určenom do domácností. Obrí televízor Micro LED s uhlopriečkou 110 palcov bol vtedy k dispozícii s cenou takmer 150-tisíc eur.

Prispôsobte ho svojím potrebám

Režim Art Mode umožní vybrať si a zobraziť svoje obľúbené umelecké diela alebo digitálne fotografie priamo na obrazovke. Priamo v galérii televízora pritom nájdete dva exkluzívne mediálne diela od...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 00:47