StoryEditor

Vyskúšali sme najlepšie smart hodinky od Samsungu. Čo im chýba?

22.01.2022, 23:01
Samsung Galaxy Watch 4 sme tento raz otestovali vo verzii Classic s otočnou lunetou.

Zatiaľ posledný väčší obraz o predaji smart hodiniek tvorí analýza tretieho kvartálu minulého roka. Kým neohrozenou jednotkou zostáva Apple, Samsung je dvojkou. Zosadil z tejto priečky Xiaomi, pričom k jeho popularite prispievajú podľa analytikov práve nové smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4, ktoré boli verejnosťou veľmi dobre prijaté.

Pred nedávnom sme vám priniesli recenziu Samsung Galaxy Watch 4 vo verzii 44 milimetrov, ktoré majú jednoduchší, čistejší dizajn. Teraz prišiel rad aj na Samsung Galaxy Watch 4 Classic v 40-milimetrovom prevedení s otočnou lunetou.  

Masívnejšie, no elegantnejšie

Séria Samsung Galaxy Watch 4 Classic obsahuje okolo displeja obrubu, ktorou sa dá pohybovať. Pomocou nej listujete v obsahu smart hodiniek, posúvate sa nadol či nahor pri čítaní notifikácií alebo v menu. Toto ovládanie sa nám nesmierne páči, respektíve, je naozaj návykové a praktické. Slúži na to, aby ste nemuseli neustále zacapkávať displej hodiniek.

Na druhej strane, pre niektoré gestá, ako je napríklad vysunutie spodnej či vrchnej lišty však obruba môže jemne zavadzať. Po dvoch či troch dňoch používania sme však na tento prvotný dojem už ani nepomysleli. Navyše, dobrou správou je, že táto obruba tvorí aj istú ochranu displeja pri náraze. Je tak menšia šanca ho rozbiť.

Celkovo sa nám dizajn hodiniek veľmi páčil, i keď sa musíme priznať, že nás viac oslovil menej nápadný dizajn modelu Samsung Galaxy Watch 4. Verzia Classic pôsobí masívnejšie a vnímate ju na ruke. Na druhej strane, Classic vyzerajú omnoho elegantnejšie a môžu byť veľmi peknou ozdobou či už ženského alebo mužského zápästia. 

Samsung má totiž aj väčšie, 46-milimetrové prevedenie. To môže byť pre mužov skvelou voľbou a zároveň v sebe ukrývajú aj väčšiu kapacitu batérie. K tomu sa dostaneme neskôr. 

Na spodnej strane hodiniek sa nachádza nový pokročilý snímač srdcového tepu Samsung BioActive. Vďaka nemu sme si mohli merať krvný tlak, monitorovať stav kyslíka v krvi, zisťovať pravidelnosť rytmu srdca a po prvýkrát aj merať množstvo zložiek v telesnej stavbe.

...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
18. máj 2022 19:56