StoryEditor

Na svete je prvý telefón, ktorý môžete namydliť

11.12.2015, 23:00
Autor:
lillil

Informáciou, že váš telefón je vodotesný, dnes už nikoho neprekvapíte. Nové japonské vylepšenie smartfónov by si však mohlo nájsť viacero nadšencov. Podľa internetového portálu Verge totiž bude odolný aj voči mydlu, a tak ho majitelia budú môcť bez obáv čistiť pod tečúcou vodou, aby z neho odstránili všetky baktérie.
 


 

Smartfón pomenovali Digne Rafre a s jeho konceptom prišla spoločnosť Kyocera. Firma udáva, že jej výrobok určite nepríde k ujme v kuchyni, v prírode ani vo vani. Navyše je vybavený štandardizovaným prijímačom a vysielačom zvukového i dátového pripojenia, takže ponúka svojim používateľom štandardný komfort, na ktorý sú zvyknutí. Telefón funguje aj v „mokrom stave“,  a to je na ňom to zaujímavé. Veď predstava mobilu plávajúceho vo vani už nie je až tak bežná. Je chránený aj pred škrabancami. Zadná strana Digne Rafre je totiž z takzvaného „scratch-healing“ materiálu, ktorý na svojich modeloch predstavila spoločnosť LG. Ide o to, že škrabance na povrchu je možné odstrániť jednoduchým preleštením.

Mobil obsahuje aj technológiu „bone-conducting“, ktorú už spoločnosť Kyocera použila aj pri svojich predošlých modeloch. Táto technológia dokáže viesť zvuk bez nutnosti zabudovania mikrofónu a premýšľate správne, čím menej miest na tomto telefóne, ktorými by dovnútra mohla natiecť voda, tým lepšie.



 

S operačným systémom Android 5.1, 12- centimetrovým displejom a batériou s kapacitou 3000 mAh bude dnes uvedený na japonský trh za 57 420 jenov (približne 431 eur).

 


 

01 - Modified: 2007-12-04 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Interrupcie ostávajú. Rozhodol jediný hlas
01 - Modified: 2023-06-09 12:32:32 - Feat.: - Title: Chystá sa boj proti kvapaline do ostrekovačov? Prostredie znečisťuje viac než brzdy, pneumatiky i motor 02 - Modified: 2023-06-09 10:56:41 - Feat.: - Title: Škoda prezradila meno nového modelu. Odhalí sa tento mesiac, vznikne však jediný kus 03 - Modified: 2023-06-08 12:47:53 - Feat.: - Title: Prelomové SUV od Volva: Toto je najrýchlejší, najlacnejší i najmenší elektromobil značky 04 - Modified: 2023-06-07 09:34:01 - Feat.: - Title: Škoda už vyrába nový Kodiaq. Linku v Kvasinách upravili za zhruba 12 miliónov eur​ 05 - Modified: 2023-06-06 12:30:34 - Feat.: - Title: Novinka od Lexusu si brúsi zuby na Európu. Značka ju označuje za prelomový crossover
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
10. jún 2023 01:03