Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2017, 20:25

Hurikán Maria ma prvú obeť. Muža na Guadeloupe zasiahol strom

Na karibský ostrov Guadeloupe dorazil hurikán Maria.

Hurikán Maria ma prvú obeť. Muža na Guadeloupe zasiahol strom
Zdroj: Reuters

Jeden človek zahynul dnes na francúzskom karibskom ostrove Guadeloupe, keď ho zasiahol padajúci strom. Ide o prvú obeť pripisovanú hurikánu Maria, ktorý je zaraďovaný do najvyššej, piatej kategórie.

Úrady oznámili, že daná osoba sa neriadila príkazmi, aby obyvatelia zostali dnes dopoludnia v budovách. Úrady tiež informovali, že dvaja ďalší ľudia sú nahlásení ako nezvestní po tom, čo sa ich čln prevrátil pri pobreží ostrova La Désirade, východne od neďalekého Guadaloupe.

Bez elektrickej energie je približne 40 percent ostrova Guadeloupe, čo predstavuje 80-tisíc domácností. Vo viacerých obciach hlásili záplavy, predovšetkým na južnom pobreží.

Predstavitelia uviedli, že najhoršie boli hurikánom Maria postihnuté ostrovy Les Saintes, Marie-Galant, Petit-Bourg a La Désirade. Cesty sú pokryté popadanými konármi a stromami, ale hlásené sú iba malé škody na infraštruktúre.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.