Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 07:22

Dalajlámu hospitalizovali kvôli infekcii v oblasti hrudníka

Aj keď je exilový duchovný vodca Tibeťanov aj naďalej veľmi obľúbeným hosťom a rečníkom na konferenciách, svoje verejné vystupovanie obmedzil.

Dalajlámu hospitalizovali kvôli infekcii v oblasti hrudníka
Zdroj: Reuters

Tibetský duchovný vodca dalajláma bol hospitalizovaný v Naí Dillí s infekciou v oblasti hrudníka. Lekári mu predpísali lieky a dalajláma sa už cíti lepšie, uviedol v stredu jeho hovorca Tenzin Taklha. V nemocnici strávi dalajláma jeden-dva dni, napísala agentúra AP.

O tom, že dalajláma bol nútený vyhľadať lekára, informoval v noci na stredu Ngodup Tsering, zastupujúci 83-ročného dalajlámu v USA. Tsering nepotvrdil, že by dalajlámu boli hospitalizovali. Povedal len, že dalajláma bude pár dní odpočívať.

V indickej tlači sa s odvolaním sa na policajné zdroje objavila správa, že dalajláma Tändzin Gjamccho, ktorý žije už 60 rokov v exile a sídli tam v meste Dharamsála v severoindickom zväzovom štáte Himáčalpradéš, pricestoval do Naí Dillí letecky v utorok ráno.

Aj keď je exilový duchovný vodca Tibeťanov aj naďalej veľmi obľúbeným hosťom a rečníkom na konferenciách, svoje verejné vystupovanie obmedzil a od roku 2016 sa nestretol so žiadnym svetovým lídrom.

Minulý týždeň dalajláma podľa AP vystúpil na konferencii pedagógov a študentov v Naí Dillí. V odpovedi na otázku týkajúcu sa budúcnosti Tibetu v rámci Číny dalajláma zopakoval, že nechce pre Tibet nezávislosť, ale uprednostňuje "znovuzjednotenie" s Čínou za vzájomne prijateľných podmienok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.