Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2019, 13:57

Orbán opäť kritizoval Úniu. Dopustila sa závažných chýb, tvrdí

Orbán vyzval Brusel, aby sa Európska únia namiesto myšlienky budovania európskeho socializmu.

Orbán opäť kritizoval Úniu. Dopustila sa závažných chýb, tvrdí
Zdroj: Reuters

Európska únia sa za posledných päť rokov dopustila "závažných chýb" v oblasti prisťahovalectva a hospodárstva, tvrdí predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Podľa spravodajského servera Infostart.hu to v sobotu vyhlásil na 30. jubilejnej letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad.

Podľa slov maďarského premiéra by Európska komisia (EK) nemala riešiť otázku migrantov, ale zriadiť radu ministrov vnútra EÚ, ktorá by mala rozhodovať v oblasti prisťahovalectva.

Orbán vyzval Brusel, aby sa Európska únia namiesto myšlienky budovania európskeho socializmu - ktorá podľa jeho názoru vedie k záhube - vrátila k myšlienke konkurencieschopnej európskej ekonomiky.

"Úspešné ekonomiky treba podporovať, a nie útočiť na ne. Namiesto zabezpečenia základných príjmov bez práce treba podporiť tvorbu pracovných miest a znižovanie daní," zdôraznil maďarský premiér.

Ministerský predseda obhajoval maďarskú cestu, ktorá odmieta liberalizmus. "Liberálna demokracia bola životaschopná iba dovtedy, kým mala aj kresťanské hodnoty, čo sa však v uplynulých 20 rokoch radikálne zmenilo," zdôraznil Orbán.

Podľa neho je členstvo jeho strany Fidesz v Európskej ľudovej strane (EPP) stále otvorené. "Zatiaľ musíme počkať, aby sa vyjasnil obraz, aby európski ľudovci rozhodli, kam chcú smerovať. To sa uvidí na jesennom zjazde EPP," spresnil Orbán.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.