Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2019, 08:25

Reakcie britských médií: Predvianočná nočná mora pre labouristov, rozhorela sa bitka o budúcnosť

Ľavicový denník The Guardian označil štvrtkový odhad výsledkov za "šokujúci" a porážku labouristov za "zdrvujúcu".

Reakcie britských médií: Predvianočná nočná mora pre labouristov, rozhorela sa bitka o budúcnosť
Zdroj: Reuters

Ako drvivé popisujú dnes britské denníky víťazstvo Konzervatívnej strany premiéra Borisa Johnsona vo štvrtkových parlamentných voľbách v Británii. Podľa mnohých by to mohol byť najlepší výsledok konzervatívcov od volieb v roku 1987.

​Labouristi podľa nich naopak utrpeli najhoršiu porážku od roku 1935. Ľavicový bulvár Daily Mirror píše o "predvianočnej nočnej more", podľa pravicového bulvárneho denníka Daily Express je výsledok volieb víťazstvom "pre Borisa ... a pre brexit ".

O "drvivom víťazstve" píše napríklad denník The Times. Ak sa odhady potvrdia, mohlo by ísť podľa neho o najlepší výsledok konzervatívcov od volieb v roku 1987, do ktorých stranu viedla Margaret Thatcherová. Pre labouristov by naopak štvrtok mohol priniesť najhorší výsledok "za viac ako 80 rokov".

Aj podľa bulvárneho denníka The Sun dosiahol "BoJo", ako premiéra Johnsona prezýva, "drvivé víťazstvo".

Ľavicový denník The Guardian označil štvrtkový odhad výsledkov za "šokujúci" a porážku labouristov za "zdrvujúcu". "Corbyn bude pravdepodobne čeliť tlaku, aby tvárou v tvár zdrvujúcej porážke skončil," napísal The Guardian.

Podľa denníka Financial Times je predpokladaný výsledok "zadosťučinením" pre premiéra Borisa Johnsona, ktorý zrejme dosiahne najlepší výsledok "od éry Thatcherovej".

Podľa denníka i, ktorý je stručným výťahom z hlavných článkov portálu Independent, čaká Britániu o 49 dní odchod z Európskej únie, pretože ľudia v strednom a severnom Anglicku už boli z neustáleho odkladania brexitu "unavení".

Aj podľa týchto novín bude zrejme výsledok labouristov najhorší od roku 1935. V Škótsku, ktoré vo voľbách ovládla separatistická Škótska národná strana (SNP), sa podľa denníka rozhorela "bitka o budúcnosť Spojeného kráľovstva".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.