Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2020, 07:13

Úmrtie na koronavírus hlási už aj Hongkong. Počet nakazených prekročil 20-tisíc

Do Wu-chanu prichádzajú armádne lekárske tímy, ktoré majú lekárom v mestských nemocniciach pomáhať.

Úmrtie na koronavírus hlási už aj Hongkong. Počet nakazených prekročil 20-tisíc
Zdroj: Reuters

Počet novo potvrdených prípadov nákazy koravírusom v Číne bol v pondelok 3235. Oznámili to dnes čínske úrady.

Celkový počet nakazených dosiahol 20 438, zatiaľ čo v nedeľu ich bolo cez 17-tisíc. Zomrelo 425 ľudí, čo je o 64 viac, ako v predchádzajúci deň. Zaznamenali tiež prvú obeť koronavírusu v Hongkongu.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že počet potvrdených prípadov bude ďalej stúpať, pretože tisíce odobratých vzoriek sa skúma.

Nové nemocnice

V provincii Chu-pej začali prijímať pacientov do novovybudovanej nemocnice s kapacitou tisíc lôžok, ďalšia nemocnica s 1500 lôžkami má byť dokončená v najbližších dňoch.

V Hongkongu podľahol koronavírusu 39 ročný muž, ktorý v januári navštívil čínsky Wu-chan. Podľa lekárov trpel aj iným dlhodobým ochorením.

Do Wu-chanu prichádzajú armádne lekárske tímy, ktoré majú lekárom v mestských nemocniciach pomáhať.

Prehnaná reakcia 

​Čínsky prezident Si Ťin-pching na zvláštnej schôdzi politbyra komunistickej strany vyhlásil, že krajina vedie "všeľudovú vojnu," ktorá má cestou prevencie epidémiu zastaviť.

Tí, ktorí svoju povinnosť zanedbávajú, budú potrestaní, citovala prezidenta televízia CCTV.

Čínske ministerstvo zahraničia dnes znovu upozornilo Spojené štáty, že by nemali preháňať reakciu na epidemické šírenie nového koronavírusu a vyzvalo Washington, aby spolu s Pekingom nákazu zastavili.

Čína vzala na vedomie ponuku americkej pomoci a dúfa, že pomoc príde čo najskôr, konštatovala hovorkyňa ministerstva Chua Čchun-jing.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.