Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2020, 10:11

Taliansko zakročí voči neúnosnej situácii. Predĺži reštriktívne opatrenia

  • Taliansko zostáva najviac postihnutou krajinou v Európe. Denne tam pribúda v priemere 3 500 prípadov nákazy
  • Počet obetí dosiahol 2 500.
  • Premiér Giuseppe Conte, že uvedené opatrenia, rovnako ako uzavretie všetkých škôl a ďalšie reštriktívne kroky, budú ďalej predĺžené. Zatiaľ ale neoznámil, na akú dobu.

Taliansko predĺži reštriktívne opatrenia, ktoré boli zavedené v snahe zastaviť šírenie nového koronavírusu, a ktorých platnosť sa mala skončiť tento mesiac či na začiatku apríla.

V rozhovore pre denník Corriere della Sera to dnes povedal taliansky premiér Giuseppe Conte.

​Taliansko zostáva najviac postihnutou krajinou v Európe. Denne tam podľa informácií CNN pribúda v priemere 3 500 prípadov nákazy novým koronavírusom a počet obetí dosiahol 2 500.

Na základe súčasných opatrení má 60 miliónovov obyvateľov dovolené vychádzať len kvôli práci, zo zdravotných dôvodov a v naliehavých prípadoch.

Táto karanténa mala platiť do tretieho apríla. Zatiaľ do 25. marca boli tiež uzavreté všetky obchody s výnimkou potravín a lekární.

Conte uviedol, že uvedené opatrenia, rovnako ako uzavretie všetkých škôl a ďalšie reštriktívne kroky, budú ďalej predĺžené. Zatiaľ ale neoznámil, na akú dobu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.