Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2020, 21:23 Aktualizované dňa 06.04.2020 o 21:56

Johnsonov stav sa zhoršil. Britský premiér skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti

Britský premiér mal už pred viac ako týždňom pozitívny test na koronavírus.

Johnsonov stav sa zhoršil. Britský premiér skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti
Zdroj: Reuters

Zdravotný stav britského premiéra Borisa Johnsona, ktorý bol kvôli chorobe Covid-19 v nedeľu večer prijatý v jednej z londýnskych nemocníc, sa počas dnešného popoludnia zhoršil.

Oznámila to kancelária predsedu vlády. Johnson bol na odporúčanie jeho lekárskeho tímu presunutý na jednotku intenzívnej starostlivosti.

"Premiér požiadal ministra zahraničia Dominika Raaba, aby ho zastupoval tam, kde je to nutné. Premiérovi sa dostáva prvotriednej starostlivosti, ďakuje všetkým pracovníkom (štátneho zdravotníckeho systému) NHS za ich namáhavú prácu a nasadenie," dodáva vyhlásenie úradu vlády.

Do nemocnice St Thomas' Hospital sa 55-ročný Johnson presunul v nedeľu večer po tom, čo sa už dlhšie ako týždeň potýkal s chorobou. Vládne vyhlásenie vtedy hovorilo o "preventívnom kroku" a "rutinných" vyšetreniach.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je premiér podľa britských médií približne od 19:00 miestneho času (20:00 SELČ). Lekári sa ho tam rozhodli premiestniť pre prípad, že by potreboval pľúcnu ventiláciu. Hovorca premiérovej kancelárie dodal, že Johnson "zostáva v túto chvíľu pri vedomí".

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.